Operacja Raków

Już jutro piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Początek mecz o 16:00.

Rozgrywki II ligi w sezonie 2015.2016 wkraczają w decydującą fazę. Przed nami spotkania 27 serii gier. Dla nas najważniejsze wydarzenia będą miały miejsce w sobotę 23 kwietnia w Częstochowie. Dojdzie tam do pojedynku piątego w tabeli Rakowa z dziewiątą Puszczą Niepołomice.

Sytuacja przed meczem obu drużyn jest bardzo prosta. Puszcza do Rakowa traci 6 punktów a Raków ma tyle samo punktów co będący na miejscu barażowym GKS Tychy. Dla obu zespołów będzie to więc szalenie ważne spotkanie w kontekście walki o końcowe miejsca w ligowym zestawieniu.

Drużyna z Częstochowy przez wielu typowana w gronie najpoważniejszych kandydatów do awansu jest w sporym dołku. Nasi sobotni rywale w ostatnich trzech meczach zdobyli zaledwie jeden punkt, a co więcej w 25 kolejce otrzymali srogą lekcje od GKS-u Tychy przegrywając na własnym stadionie 1-8. Ta klęska oraz ubiegłotygodniowa porażka z walcząca o utrzymanie Polonia Bytom przypieczętowała los trenerskiego duetu Krzysztof Kołaczyk – Przemysław Cecherz. Od poniedziałku w Rakowie na stanowisku pierwszego trenera pracuje już Marek Papszun.

Zmiany oraz ostatni wynik osiągnięty przez graczy z Rakowa na własnym terenie z pewnością będzie motywacyjnym bodźcem dla naszych rywali. Puszczę czeka bardzo trudne spotkanie z niezwykle groźnym i wymagającym przeciwnikiem. Co więcej, ostatnie wyniki w meczach Puszczy z Rakowem pokazują, że jest to bardzo zespół z którym nie potrafimy wygrać. W ubiegłym sezonie przegraliśmy w Częstochowie aż 5-0, by w Niepołomicach również ulec, tyle że 2-0.  W obecnych rozgrywkach w Niepołomicach padł remis 1-1. Skoro seria porażek z Rakowem została przerwana, czas w końcu zwyciężyć.

Przed podopiecznymi trenera Tułacza niezwykle ciężki bój, ale nasi zawodnicy nie raz już pokazali, że potrafią poradzić sobie w takich sytuacjach! Jedziemy po zwycięstwo!!

PS. Tradycyjnie zapraszamy jutro na relację minuta po minucie! Dostępna będzie pod tym linkiem.