Ostatni wyjazd w sezonie

Aż 600 km mają do przejechania nasi piłkarze na ostatni mecz wyjazdowy w sezonie 2018/2019. Miejscem do odwiedzenia pozostały Suwałki.

W długa podróż wyruszyli dziś o poranku piłkarze Puszczy Niepołomice przed ostatnim wyjazdowym starciem trwającego sezonu. Żubry czeka w sobotę rywalizacja z przedostatnią w lidze drużyną Wigier Suwałki.

Nasi rywale wciąż wierzą w udaną walkę o pozostanie w Fortuna 1 lidze, choć trzeba przyznać, że sytuacja klubu z Suwałk jest bardzo trudna. Przedostania drużyna w tabeli traci 3 punkty do bezpiecznej strefy i aby przedłużyć swoje nadzieje na utrzymanie nie może stracić punktów w sobotę. Porażka Wigier przypieczętuje spadek do drugiej ligi.

Żubry zajmujące 9 miejsce w tabeli wciąż mogą poprawić swój dorobek punktowy z ubiegłego roku. By tak się stało nasza drużyna musi w ostatnich dwóch meczach zdobyć minimum 4 punkty.

W autokarze jadącym do Suwałk zabrakło 4 zawodników. Łukasz Furtak pauzuje z powodu żółtych kartek, a kłopoty zdrowotne przekreśliły szanse na grę Huberta Tomalskiego, Michała Czarnego i Jakuba Bąka.

Żubry w ostatnich tygodniach złapały delikatną zadyszkę, czego dowodem są 4 porażki w ostatnich 5 meczach. Wiara w wyjazdowe zwycięstwo może się jednak opłacić.

Kurs w Fortunie na wygraną Puszczy wynosi aż 4.0. Jeśli nie jesteśmy pewni końcowego wyniku, ale wierzymy w to, że Żubry trafią w Suwałkach do siatki również możemy całkiem nieźle zarobić. Kurs Fortuny na bramkę zdobytą przez Puszczę wynosi 1.56.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

W ubiegłym sezonie mecz wyjazdowy Żubrów zakończył się porażką 1-0. W Niepołomicach to jednak Puszcza cieszyła się ze zwycięstwa przy wyniku 2-1. Jesienią trwającego sezonu zespoły podzieliły się punktami, a mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę z rzutu karnego zdobył wówczas Piotr Stawarczyk

Mecz poprowadzi Paweł Malec z Łodzi, który w tym sezonie nie prowadził jeszcze żadnego meczu z udziałem naszej drużyny. Spośród 16 poprowadzonych spotkań na szczeblu pierwszoligowym, dwukrotnie prowadził mecz z udziałem piłkarzy Wigier. Zawodnicy z Suwałk jeden mecz wygrali i jeden zremisowali.

Pierwszy gwizdek usłyszymy o 17:45. O tej porze rozpoczną się również pozostałe mecze z wyjątkiem rywalizacji w Poznaniu gdzie Warta podejmie GKS Katowice już o 12:15.