Passa trampkarzy trwa!

Wolni Kłaj – PUSZCZA Niepołomice 0:4 (0:2)
Bramki: Szewczyk, Jaworek, Król i Prusak

PUSZCZA: D.Rogowski – Miedziński (45’O.Rogowski), Biernat (36’Cabaj), Prusak (55’Przytulski), Bielecki – Król, Starosta (36′ Nosek), Jaworek, Szewczyk (55’Ponikiewicz), Manaseryan(45’Korniak) – Książek

Druga z rzędu wygrana na wyjeździe trampkarzy starszych i drugi wynik 4:0. Młodzi zawodnicy Puszczy dominowali nad rywalami z Kłaja w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Długo utrzymywali się przy piłce, w momencie straty natychmiastowo przechodzili do pressingu, solidnie funkcjonowała również defensywa. Na szczególną pochwałę należą wszyscy czterej środkowi obrońcy jacy wystąpili w tym spotkaniu, którzy wzajemną asekuracją i dobrym ustawieniem nie pozwalali zawodnikom z Kłaja na stworzenie żadnego poważnego zagrożenia w pod bramką Rogowskiego.

Największym mankamentem podopiecznych trenera Górki była w tym dniu skuteczność. Drużyna Puszczy oddała w tym spotkaniu niesamowicie dużą liczbę strzałów a cztery gole w siatce Wolnych to najmniejszy wymiar kary w tym dniu dla gospodarzy. Najładniejszą bramkę meczu na 2:0 zdobył Daniel Jaworek. Akcja rozpoczęła się od obrony. Płynnie przeszła przez środek na prawą stronę, tam w pełnym biegu mocną piłkę ze skrzydła dośrodkował Łukasz Król. W polu karnym dobrze przyjął ją Dawid Książek. Z obrońcą na plecach wyłożył ją na linie pola karnego właśnie do Jaworka a ten mocnym strzałem umieścił ją w bramce. Wcześniej wynik otworzył Patryk Szewczyk również strzałem zza „16”. W drugiej połowie na 3:0 przytomnie zamykając akcję Szewczyka podwyższył Król. A wynik ustalił po solowej akcji Kamil Prusak mocnym uderzeniem z 20 metrów.

Już w sobotę kolejne rywalizacja ligowa trampkarzy. Zagrają oni u siebie o 10:00 a tym razem ich przeciwnikiem będzie Wilga Koźmice Wielkie.

 

Łukasz Górka