Pechowy kwadrans

Mimo, że do 76. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis, to nasz zespół nie zdołał zdobyć w spotkaniu z ŁKS-em choćby punktu. 

Goście od początku byli częściej przy piłce, ale nasz zespół był dobrze ustawiony i nie dopuszczał do groźnych okazji. W 13. minucie ŁKS zmarnował niezłą okazję. Po podaniu Pirulo pomylił się Szeliga. Potem ŁKS próbował zaskoczyć naszą defensywę po dośrodkowaniach, ale kończyły się one na defensorach. Wreszcie w 25. minucie Puszcza przeprowadziła bardzo składny kontratak. Boguski świetnie zagrał do biegnącego z prawej strony Aftyki, ten wyłożył piłkę do strzału Kobusińskiemu, jednak nasz napastnik nieczysto trafił w piłkę. Chwilę później znów było blisko. Tym razem dobre podanie dostał Hajda i nieznacznie pomylił się z kilku metrów.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Częściej przy piłce byli goście, którzy nie mieli jednak pomysłu na dobrze zorganizowaną defensywę. Najlepszą okazję w 63. minucie zmarnował Jurić, który z najbliższej odległości strzelił obok słupka… Niestety w 77. minucie po dośrodkowaniu niefortunnie interweniował Hladik i zaskoczył Kobylaka. Po stracie bramki Żubry ruszyły do ataku, ale nie miały pomysłu na obronę ŁKS-u. W ostatniej akcji meczu Hladik faulował Pirulo, a sędzia wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem okazał się Rozwandowicz, który ustalił wynik meczu.

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 0:2 (0:0)

0:1 Ivan Hladik 77′  sam.

0:2 Maksymilian Rozwandowicz 90′ k.

Żółte kartki: Stępień, Mroziński, Aftyka, Bardanca – Rozwandowicz.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Widzów: 720

Puszcza: Gabriel Kobylak – Erik Cikos (6′ Grzegorz Aftyka), Ivan Hladik, Diego Bardanca, Sebastian Górski, Konrad Stępień, Jakub Serafin, Rafał Boguski (67′ Bartosz Włodarczyk), Piotr Mroziński (68′ Kacper Cichoń), Wojciech Hajda (89′ Jędrzej Strózik), Szymon Kobusiński (68′ Emile Thiakane).

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz (72′ Piotr Gryszkiewicz), Maciej Dąbrowski (67′ Jakub Tosik), Nacho Monsalve (9′ Bartosz Szeliga), Adam Marciniak, Maksymilian Rozwandowicz, Maciej Wolski (73′ Adrian Klimczak), Pirulo, Michał Trąbka, Javi Moreno, Stipe Jurić (67′ Piotr Janczukowicz).