Pełna dominacja i awans

W meczu 1/32 Pucharu Polski piłkarze Puszczy Niepołomice wygrali wysoko w wyjazdowym meczu z KS Paradyż aż 0-7.

Spotkanie było oficjalnym debiutem w naszej drużynie Dawida Smolenia. Wypożyczony z Cracovii bramkarz nie miał dziś jednak wiele pracy i mógł skupić się na popisach w ofensywie swoich kolegów, a ci momentami zachowywali się jak rasowy bokser.

Po pierwszym ciosie wyprowadzonym przez Łukasza Furtaka, już dwie minuty później poprawił Dawid Ryndak. W 23 minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Marcel Kotwica, dla którego było to pierwszy mecz w wyjściowym składzie trwającego sezonu. Wynik na przerwę ustalił w 40 minucie Mateusz Bartków, który przytomnie dobił strzał Dawida Ryndaka.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Ofensywnych popisów pozazdrościł kolegom Marek Kuzma. Słowak w ciągu kilku minut dwukrotnie trafił do siatki po podaniach Poźniaka i Fryca.

W końcówce meczu premierową bramkę w pierwszej drużynie Puszczy zdobył Patryk Kura. 20-letni skrzydłowy w najlepszy możliwy sposób podsumował swoje pierwsze pełne spotkanie w seniorskiej kadrze Puszczy.

Szkoleniowiec Puszczy był zadowolony z postawy swoich piłkarzy. Udało nam się zrealizować podstawowe cele przed tym meczem. Awansowaliśmy do kolejnej rundy, szansę dostali piłkarze, którzy ostatnio grali mniej lub wcale i żaden z piłkarzy nie odniósł kontuzji i – powiedział po końcowym gwizdku trener Tomasz Tułacz.

O tym kto będzie rywalem Puszczy w kolejnej rundzie zadecyduje piątkowe losowanie na Stadionie Narodowym. W najbliższą niedzielę 30 września o godzinie 18:00 nasi piłkarze wrócą do walki o ligowe punkty. Do Niepołomic zawita GKS Tychy, który przegrał z pucharowej batalii z trzecioligową Legionową Legionowo.

KS Paradyż 0-7 Puszcza Niepołomice
Łukasz Furtak 16, Dawid Ryndak 18, Marcel Kotwica 23, Mateusz Bartków 40, Marek Kuzma 63, 67, Patryk Kura 86

Paradyż: 1. Mateusz Siedlecki – 3. Michał Bańczyk, 4. Dawid Rzepka (55, 16. Artur Makuch), 6. Miłosz Grzesiński (71, 19. Michał Grzesiński), 7. Sebastian Natkański, 8. Dominik Cieślikiewicz (65, 5. Grzegorz Papiernik), 10. Mariusz Koćmin, 11. Sebastian Ciach, 14. Dominik Makuch, 17. Damian Telus, 18. Przemysław Piotrowski.

Puszcza: 22. Damian Smoleń – 21. Łukasz Furtak, 24. Patryk Kura, 27. Mateusz Bartków, 28. Michał Mikołajczyk – 4. Patryk Fryc, 7. Marcel Kotwica, 18. Kamil Poźniak, 26. Marek Kuzma, 14. Dawid Ryndak – 19. Marcin Orłowski.

żółte kartki: Ciach, Koćmin, Telus, Papiernik, D.Makuch