Pierwsze starcie z ŁKS-em

W piątek 14 września o godzinie 18.00 piłkarze Puszczy Niepołomice zagrają na Stadionie Miejskim z Łódzkim Klubem Sportowym.

Bardzo burzliwa, ale i ciekawa jest historia naszego najbliższego rywala. Dwukrotny Mistrz Polski rozegrał 65 sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej, a ostatni mistrzowski tytuł świętował w 1998 roku. W 2013 roku problemy finansowe spowodowały, że ŁKS wycofał się z rozgrywek I ligi i rozpoczął powrót na szczebel centralny od IV ligi, by już rok później awansować do III ligi.

Kolejną promocję piłkarze z Łodzi świętowali w 2017 roku, by w roli beniaminka zanotować drugi awans  rzędu. I tak we wrześniu 2018 roku przyjdzie nam stoczyć pierwszy bój z ŁKS-em.

Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli po 9 kolejkach Fortuna 1 ligi jeden punkt. Dwunasty ŁKS zdobył jak dotąd 10 punktów i legitymuje się bilansem 3 zwycięstw, 1 remisu i 4 porażek. Co ciekawe w dotychczas rozegranych meczach ŁKS lepiej punktował na wyjazdach.

W naszej drużynie po prawie dwutygodniowej przerwie od meczów ligowych panują dobre nastroje. Wszystko to dzięki ostatniemu zwycięstwu Puszczy nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy budowę nowej serii zwycięstw przy K2. Liczymy, że w najbliższy piątek dopiszemy kolejny komplet punktów po ciekawym meczu przy Kusocińskiego!

Trwa internetowa przedsprzedaż biletów na to spotkanie. Wejściówki można nabyć za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl. W dniu meczu kasy biletowe czynne będą od godziny 16:00.
Zapraszamy!

Puszcza Niepołomice – ŁKS
piątek, 14 września, 18:00