Pierwszy wyjazd

Po ośmiu kolejnych meczach na własnym stadionie piłkarze Puszczy Niepołomice rozegrają jutro w Tarnobrzegu kolejny mecz o ligowe punkty. 

Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Łukasza Gorszkowa będzie Siarka. W obozie naszego przeciwnika działo się ostatnio sporo. Pracę stracił trener Ryszard Kuźma, którego miejsce zajął Włodzimierz Gąsior. Dodatkowo zarząd klubu ukarał dwóch zawodników pierwszej drużyny zesłaniem do rezerw z powodów 'dyscyplinarnych’.

Faktycznie nasz najbliższy rywal jest w trudnym momencie sezonu. Ostatnie zwycięstwo odniósł 21 marca w meczu ze Stalą Stalowa Wola. Była to 22. kolejka trwających rozgrywek. Później Siarka uległa z walczącymi o utrzymanie zespołami Górnika Wałbrzych, Wisły Puławy, oraz walczącym o awans Zagłębiem Sosnowiec, a także zanotowali remisy z MKS Kluczbork oraz Kotwicą Kołobrzeg (pierwszy mecz z nowym trenerem).

W cały sezonie zajmująca 10 miejsce w tabeli Siarka zgromadziła 38 punktów, dzięki 10 zwycięstwo, 8 remisom i 9 porażkom. Na własnym terenie dała się pokonać trzy razy, cztery mecze zremisowała i w sześciu notowała 3 punkty.

Najlepszym strzelcem w drużynie jest Marcin Truszkowski (6 bramek). Jedno trafienie mniej ma na swoim koncie Daniel Koczon. Jutrzejsze spotkanie będzie szczególne dla Adriana Gębalskiego. Napastnik Puszczy Niepołomice w przeszłości bronił barw Siarki. W 29 meczach na poziomie drugoligowym zdobył dla klubu z Tarnobrzega 2 bramki.

 

/mb/

fot. Overlia Studio