Piłkarski Dzień Dziecka

plakatdziendzieckaW najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim w Niepołomicach odbędzie się dzień dziecka z piłką nożną.

Zapisy chętnych do wzięcia udziału w zabawie rozpoczną się o godzinie 9.30. Po wspólnej rozgrzewce około 10:30 rozpocznie się wspólna zabawa. Główna płyta boiska na stadionie Puszczy Niepołomice będzie podzielona na pięć mniejszych boisk (każde w innym rozmiarze, z innymi bramkami i zasadami gry).

boisko nr.1 – Prawy narożnik boiska od strony sklepu Groszek, 6 małych rameczek hokejowych, gra 4×4, boisko ograniczone talerzykami w kolorze czerwonym, bez rzutów rożnych, auty wprowadzane nogą
boisko nr. 2 – Lewy narożnik boiska od strony sklepu Groszek, 4 małe bramki typu namiot odwrócone względem kierunku gry atakującej drużyny, gra 4×4, boisko ograniczone talerzykami w kolorze niebieskim, bez rzutów rożnych, aut wprowadzany nogą poprzez podanie lub poprzez zatrzymanie piłki na linii i prowadzenie do pola gry.
boisko nr.3 – Ustawione w centralnej części boiska, rozmiar boiska i bramki odpowiadają rozmiarowi Orlika, gra 7×7, boisko ograniczone naleśnikami w kolorze pomarańczowym i zielonym, zasady obowiązujące na Orliku.
boisko nr. 4 – Prawy narożnik boiska od strony kortu, bramki 5×2, gra 5×5, boisko ograniczone talerzykami w kolorze zielonym, , bez rzutów rożnych, aut wprowadzany nogą poprzez podanie lub poprzez zatrzymanie piłki na linii i prowadzenie do pola gry.
boisko nr. 5 – Lewy narożnik boiska od strony kortu , bramki ligowe, gra 6×6, boisko ograniczone talerzykami w kolorze żółtym. , z rzutami rożnymi, aut wprowadzany nogą poprzez podanie lub poprzez zatrzymanie piłki na linii i prowadzenie do pola gry.

PODZIAŁ WIEKOWY DZIECI:
Grupa I – chłopcy 2008 i młodsi, dziewczynki 2007
Grupa II – chłopcy 2007 i 2006, dziewczynki 2006-2005
Grupa III – chłopcy 2005, dziewczynki 2004
Grupa IV – chłopcy 2004, dziewczynki 2003
Grupa V – chłopcy 2003 i 2002, dziewczynki 2002 i starsze do (2000).

Każda grupa wiekowa będzie przechodzić ze swoim trenerem oraz animatorami gry przez V tur z których każda będzie trwała 20-25 min gry na wszystkich z 5 boisk. W przerwie pomiędzy rozgrywkami zawodniczki i zawodnicy będą mogli skorzystać z darmowego bufetu z jedzeniem oraz napojami. Cały czas dla chętnych będzie palił się grill.

Serdecznie zapraszamy!!