Piłkarskie zakończenie majówki

Stomil Olsztyn będzie rywalem Puszczy Niepołomice w meczu 32. kolejki Fortuna 1 ligi. Mecz na niepołomickim K2 rozpocznie się w niedziele 5 maja o godzinie 19.00.

Mocno zaangażowana w walkę o utrzymanie drużyna z Warmii i Mazur przyjedzie do Niepołomic z celem utrzymania niewielkiego dystansu nad drużynami, które wciąż z całych sił starają się pozostać w Fortuna 1 lidze. Stomil po 31 kolejkach ma na swoim koncie 34 punkty i zaledwie jedno oczko przewagi nad strefą spadkową, gdzie prócz zdegradowanej już Garbarni w walce o utrzymanie wciąż liczą się piłkarze Wigier Suwałki i Bytovii Bytów.

Co ciekawe Puszcza ma przed sobą już wyłącznie mecze z drużynami z okolic strefy spadkowej, za tydzień pojedziemy bowiem do Suwałki, a sezon zakończymy domowym meczem z Garbarnią Kraków.

Postawa naszych piłkarzy w dwóch najbliższych meczach może okazać się kluczowa dla końcowego układu ligowej tabeli. Stomil w ostatnich dwóch meczach zdobył 4 punkty. PO remisie z w meczu o przysłowiowe 6 punktów z GKS-em Katowice, nasz najbliższy rywal w ostatnim spotkaniu wysoko pokonał Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Spotkanie Puszczy ze Stomilem zakończy 32 serię gier. Determinację jaka będzie panować w drużynie rywali widać w ofercie Fortuny. Kurs na zwycięstwo Puszczy wynosi 2.5, a na wyjazdowe zwycięstwo Stomilu 2.62.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Żubry po porażce w Nowym Sączu liczą na drugie z rzędu domowe spotkanie, które pozwoli naszej drużynie wyrównać najlepszy jak dotąd pierwszoligowy dorobek, a więc liczbę 44 punktów.

Pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie zakończył remisem 2-2. Żubry bardzo szybko wyszły w tym meczu na dwubramkowe prowadzenie, które straciliśmy w samej końcówce meczu. W ubiegłym sezonie wygraliśmy w Niepołomicach 3-1, by w rewanżu przegrać 0-2. Jedną z bramek dla Puszczy zdobył wówczas Marcin Stefanik ( za zdjęciu)

Spotkanie poprowadzi Sebastian Tarnowski z Wrocławia. Będzie to druga wizyta tego arbitra w Niepołomicach podczas trwającego sezonu. Pierwszy mecz nie wspominamy najlepiej, bowiem zakończył się naszą porażką 3-1 z Bytovią Bytów.  W niedzielę 5 maja pierwszy gwizdek usłyszymy o godzinie 19.00.