Fortuna 1 Liga

Podsumowanie rundy junior młodszy U-17

Drużyna juniorów młodszych U-17 występująca w rozgrywkach II Ligi Małopolskiej swoje zmagania zakończyła z początkiem listopada. Kadra zespołu oparta jest na roczniku 2005/2006 i stanowi ją 27 osób.

Juniorzy młodsi odnieśli w rundzie jesiennej 10 zwycięstw, 2 mecze zakończyły się remisem oraz ponieśli 2 porażki, co ostatecznie poskutkowało zdobyciem 32 punktów w 14 meczach i zajęciem 3 miejsca w lidze. Bilans bramkowy: 51 strzelonych bramek, 14 bramek straconych.

W meczach juniora młodszego zagrali:

Łazarek Mateusz, Fiust Maciej, Wójcik Antoni, Biernat Krystian, Więsek Kacper, Uryga Krystian, Morgan Ian, Tybon Jakub, Strzałka Szymon, Sendor Adam, Żołek Piotr, Płuchowski Oliwier, Niedźwiedź Maciej, Mazur Dominik, Maj Karol, Lasek Kacper, Brzdęk Filip, Kutermak Dawid, Król Mateusz, Kot Adrian, Klima Mateusz, Kasprzyk Aleksander, Gawlik Hubert, Gaweł Szymon, Gałęzowski Hubert, Drożdż Mariusz, Kapała Karol. 

Trener Andrzej Pałka: To była dobra runda w naszym wykonaniu pozostał niedosyt, ponieważ w końcowym rozrachunku do awansu do I ligi wojewódzkiej zabrakło nam jednej bramki w ostatnim, bezpośrednim meczu.

Jednak podstawowym naszym celem jest rozwój chłopaków – zarówno piłkarski, motoryczny, jak i mentalny. Dlatego cieszy fakt, iż na przestrzeni rundy drużyna zrobiła solidny postęp pod tymi względami. Nie tylko jeśli chodzi o odpowiednie zachowania w rozwiązywaniu danej sytuacji meczowej, ale również pod kątem coraz bardziej dojrzałej, twardej oraz nieustępliwej gry. Pozwala to z optymizmem patrzeć na naszą grę w rundzie wiosennej, czy w niedalekiej przyszłości na grę tych chłopaków w wyższej kategorii wiekowej, rezerw naszego klubu.

Dziękuję zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu i kierownikowi zespołu za pracę wykonaną w tej rundzie oraz rodzicom za wsparcie podczas rozgrywanych meczów.

Podziękowania składam również koordynatorowi Akademii, który dbał o to żeby organizacyjnie wszystko było w jak najlepszym porządku.

Sztab szkoleniowy:

I trener: Andrzej Pałka

II trener: Konrad Waś

Trener Przygotowania Motorycznego: Marcin Cygnarowicz

Trener Bramkarzy: Krzysztof Mastalerz

Kierownik zespołu: Mateusz Florczyk