Podsumowanie rundy U-15

14 spotkań ligowych i 14 wygranych to bilans drużyny trampkarzy złożonej z zawodników z roczników 2007 i 2008. Rywalizację w I lidze wielicko-myślenickiej zakończyli oni oczywiście na 1 miejscu i dało to awans na szczebel rozgrywek wojewódzkich!

Cała runda jesienna przebiegała pod dyktando drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Górkę. Najniższy wynik jaki odnotowali w lidze to wygrana 2:0 z Górnikiem Wieliczka u siebie (w rewanżu było 7:0). Łączny bilans bramkowy to 93:9, a w rozgrywkach wzięło udział aż 26 zawodników.

Kadra drużyny U-15:

Chmurzyński Oskar, Cieśla Jakub, Ćwik Jakub, Drozdowski Mateusz, Fiust Maciej, Fudalej Bartosz, Gil Filip, Jasek Karol, Koza Filip, Kurzydło Bartosz, Ligęza Wojciech, Łoboda Jakub, Łukasik Bartosz, Olchawski Piotr, Pieprzyca Igor, Polkowski Jakub, Ptak Paweł, Punzet Jakub, Rojowicz Jakub, Różyński Szymon, Sapok Filip, Snopek Patrick, Studziński Kamil, Szczerba Gracjan, Szymoniak Filip, Urbanik Oliwier.

Trener Łukasz Górka: Liga nie była zbyt wymagająca, aczkolwiek wiemy, że i w takich sytuacjach zdarzają się w piłce nożnej „potknięcia”, które mogą mieć konsekwencje. Awans z perspektywy rozwoju tych chłopców, a także naszego klubu był sprawą wręcz obowiązkową. Wyniki samych spotkań nie są dla nas priorytetem. Najważniejszy jest progres indywidualny zawodników i drużyny. Chcemy wychowywać co raz lepszych piłkarzy, więc muszą oni mieć stworzone jak najlepsze środowisko do rywalizacji. Przed nami teraz okres gier sparingowych, schodzimy nieco z objętości, ale ciągle pracujemy na dużej intensywności i tak będzie do przerwy świątecznej. Plany na nowy rok są ambitne i mocno wierzę, że nic nam ich nie pokrzyżuje.

Nowy rok zawodnicy drużyny U-15 rozpoczną od cyklicznych testów motorycznych. Do wspólnych treningów wrócą 10 stycznia a od 24 stycznia będą pracować na obozie dochodzeniowym. W pierwszych miesiącach 2022 roku zagrają również serię sparingów, ich przeciwnikami będą m.in. Garbarnia Kraków czy Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Sztab szkoleniowy:

Trener: Łukasz Górka
Drugi trener: Piotr Przybyłek
Trener bramkarzy: Krzysztof Mastalarz
Trener przygotowana motorycznego: Michał Klimczak.