Podsumowanie rundy U-13

Zespół Młodzika Starszego zakończył rozgrywki ligowe na 1 miejscu w lidze Wielicko-Myślenickiej. Zwycięstwo w lidze dało zawodnikom z rocznika 2009 awans do II. Ligi Małopolskiej.

Zespół rozegrał 14. spotkań ligowych, wygrywając aż 13 z nich, w jednym meczu remisując. Dodatkowo drużyna prowadzona przez Cezarego Ziębę i Dariusza Iwanowskiego może pochwalić się największą ilością strzelonych bramek – 75, oraz najmniejszą liczbą straconych goli – tylko 15.

Statystyki :

– 1 miejsce

– 13 zwycięstw, 1 remis

– 75 strzelonych, 15 straconych

Kadrę zespołu tworzą :

Michał Skonieczny, Paweł Gumulak, Nikodem Juszczyk, Szymon Kokosiński, Kornel Koniarz, Ksawery Koniarz, Adam Kopff, Kyrylo Kotorobai, Filip Kozłowski, Szymon Krupa, Karol Kulig, Krzysztof Maj, Szymon Mendalski, Cyprian Nogaj, Jakub Piotrowski, Karol Rożkiewicz, Jakub Rybka, Hubert Szewczyk, Kevin Wywiał, Patryk Zemełka.

Najlepszy strzelec zespołu – Patryk Zemełka

Najlepsi asystenci – Jakub Rybka, Szymon Mendalski, Szymon Kokosiński.

Trener Cezary Zięba : Jesteśmy zadowoleni z mijającego sezonu. Większość zawodników odnotowała znaczący progres swoich umiejętności indywidualnych, a to jest nasz główny cel. Dobrze zaplanowana, ciężka praca przyniosła nam awans do ligi wojewódzkiej, w której będziemy mierzyć się z wymagającymi rywalami – co na pewno pomoże chłopakom w dalszym rozwoju. Cieszymy się, że w tym sezonie pojawiały się powołania na konsultacje kadry wojewódzkiej i, że rozwój naszych zawodników jest widoczny. Nowe wyzwania motywują zarówno cały sztab szkoleniowy, jak i zespół. Atmosfera w drużynie, zaangażowanie chłopaków, ich relacje, często również poza boiskowe, przyjaźnie i wzajemny szacunek pozwala nam z dużym optymizmem wyznaczać coraz wyższe cele, które będziemy chcieli zrealizować w przyszłym sezonie.

Sztab Szkoleniowy :

I trener : Cezary Zięba

II trener : Dariusz Iwanowski

Trener Przygotowania Motorycznego : Michał Klimczak

Trener Bramkarzy : Krzysztof Mastalerz.