Porażka w Radomiu

Niestety z Radomia wracamy bez zdobyczy punktowej. Radomiak wygrał 2:0, strzelając oba gole w pierwszej części meczu. Tym samym seria 5 meczów bez porażki została przerwana.

Pierwszą groźną akcję przeprowadziła nasza drużyna. Spławski opanował piłkę w polu karnym, wycofał do Serfina, który dośrodkowaniem szukał wbiegającego Czarnego. Niestety nasz defensor w walce o górną piłkę sfaulował gracza Radomiaka. Chwilę później z dystansu z około 20 metrów strzelił Spławski, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki gospodarzy. W kolejnych minutach tempo gry spadło. Puszcza miała kilka stałych fragmentów gry, jednak żadne z dośrodkowań nie przyniosło zagrożenia pod bramką Kochalskiego. W 23. minucie bliski gola był Serafin. Na skrzydle popędził z akcją Tomalski, zagrał przed pole do Serafina. Strzał pomocnika poszybował niestety nad poprzeczką. Radomiak groźnie odpowiedział w 32. minucie. W polu karnym znalazł się Leandro i trafił w słupek. Niestety chwilę później gospodarze otworzyli wynik spotkania. Dośrodkowanie Jakubika na gola zamienił Gąska. W 40. minucie Radomiak podwyższył prowadzenie. Z dystansu uderzył Jakubik i piłka wpadła do siatki.

Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy, ale najczęściej kończyły się przed polem karnym Puszczy. Nasz zespół próbował odgryźć się kontrami, niestety dośrodkowania nie dochodziły do celu. W 60. minucie Spławski był bliski gola po dośrodkowaniu, ale ostatecznie defensorzy Radomiaka poradzili sobie i wybili piłkę z dala od bramki. W 65. minucie Radomiak mógł nas dobić. Na nasze szczęście futbolówka po strzale Kozaka trafiła w słupek i wpadła do rąk Kobylaka. W 76. minucie wprowadzony w miejsce Spławskiego Klisiewicz główkował w polu karnym. Piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. Radomiak odpowiedział dwoma groźnymi kontratakami, ale w decydującej fazie brakowało celności. W ostatniej akcji meczu w pole karne wbiegł Rakoczy, ale trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę później sędzia zakończył zawody.

Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)