Puszcza – Miedź 0-1

Sen o finale zakończony. Puszcza Niepołomice zakończyła tegoroczne rozgrywki w Totolotek Pucharze Polski na ćwierćfinale. W gronie najlepszych czterech drużyn znalazł się Miedź Legnica.

Najważniejszym momentem meczu okazało się uderzenie z rzutu wolnego w 2 minucie spotkania. Forsell Petteri uderzył znakomicie z prawie 30 metrów i trafił przy samym słupku tuż obok ręki interweniującego Miłosza Mleczko. Goście nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia meczu.

Szybko stracony gol podziałał deprymująco na niepołomickie Żubry. Przez kilkanaście pierwszych minut meczu nasza drużyna miała spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Forsell w tym czasie próbował jeszcze raz zaskoczyć Mleczkę, ale nasz bramkarz wyciągnął wnioski z drugiej minuty i tym razem nie dał się zaskoczyć.

Puszcza przebudziła się około 25 minuty meczu.  W tym czasie zepchnęliśmy Miedź do defensywy, a najbardziej aktywnym piłkarzem był Łukasz Szczepaniak, który siał postrach po naszej prawej stronie. W 29 minucie meczu uderzenie z dystansu Szczepaniaka odbite jeszcze przez obrońcę Miedzi wylądowało tuż za poprzeczką .

W odpowiedzi Miedź przeprowadziła szybki atak i Piasecki uderzył potężnie w kierunku dalszego słupka myląc się o centymetry. Dwie minuty później w polu karnym znalazł się Żytek, ale nieczysto uderzona futbolówka wylądowała w rękach bramkarza Miedzi.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Miedź zmuszała Puszczę do gry atakiem pozycyjnym, największe zagrożenie z naszej strony nadal stwarzał Szczepaniak, ale bramka gości była jak zaczarowana.

Najlepszą sytuację miał w 77 minucie spotkania Konrad Stępień, ale Kanibolotskiy nie dał się zaskoczyć. W doliczonym czasie gry, kiedy wszyscy zawodnicy Puszczy wraz z Miłoszem Mleczko zameldowali się w polu karnym rywala, strzał oddał jeszcze Szczepaniak, ale znów bramkarz Miedzi był tam gdzie być powinien.

Tym samym Puszcza wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie w rozgrywkach Pucharu Polski i po walce do ostatnich minut przy wsparciu 1350 widzów przynajmniej na kilka miesięcy pożegnała się z pucharowymi rozgrywkami.

Kolejne piłkarskie emocje przy Kusocińskiego już w niedzielę, o godzinie 17:00 w meczu Fortuna 1 ligi podejmiemy Odrę Opole.

14 marca 2019, 16:15 – Niepołomice (Stadion Miejski)
Puszcza Niepołomice 0-1 Miedź Legnica
Petteri Forsell 2

Puszcza: 99. Miłosz Mleczko – 27. Mateusz Bartków, 23. Piotr Stawarczyk, 5. Konrad Stępień, 28. Michał Mikołajczyk – 2. Łukasz Szczepaniak, 7. Marcel Kotwica, 11. Marcin Stefanik (62, 19. Marcin Orłowski), 20. Konrad Nowak, 25. Wiktor Żytek – 10. Hubert Tomalski (73, 9. Jakub Bąk).

Miedź: 32. Anton Kanibołoćkyj – 21. Henrik Ojamaa, 2. Aleksandar Miljković, 26. Božo Musa, 3. Mateusz Żyro, 17. Artur Pikk (67, 11. Juan Cámara) – 22. Borja Fernández, 6. Rafał Augustyniak, 14. Omar Santana – 10. Petteri Forsell (87, 20. Mateusz Szczepaniak), 9. Fabian Piasecki.

żółte kartki: Żytek – Pikk, Żyro, Augustyniak, Miljković.