Wracamy z trzema punktami!

Z Grodziska Wielkopolskiego wracamy z trzema punktami! Po zaciętym spotkaniu wygrywamy z Wartą Poznań 2:1 i odskakujemy strefie spadkowej na 4 punkty, a jednocześnie tracimy zaledwie 3 do strefy barażowej!

Pierwsze minuty spotkania upłynęły spokojnie, obie ekipy nie forsowały tempa, choć optyczną przewagę mieli gospodarze. Mimo to pierwszą groźną akcję przeprowadziła nasza drużyna. Indywidualną akcję przeprowadził  Tomalski, ale jego zagranie w pole karne minęło zainteresowanych. Puszcza z minuty na minutę przejmowała inicjatywę. Nasi gracze próbowali złamać defensywę Warty dośrodkowaniami, jednak piłka ani razu nie dotarła do celu. W 33. minucie z szybką kontrą wyszły Żubry, a akcję strzałem kończył Orłowski. Dobrze spisał się bramkarz gospodarzy i wyłapał strzał naszego napastnika. Z kolei w 40. minucie dobrze w naszym polu karnym zachował się Uwakwe, który w ostatniej chwili przechwycił piłkę i zapobiegł bardzo groźnej sytuacji pod bramką Niemczyckiego. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem 0:0, Sitek starł się w polu karnym z Kielibą, a sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Stefanik!

Druga połowa zaczęła się od ataków Warty Poznań, ale żaden z nich nie zagroził poważnie bramce strzeżonej przez Niemczyckiego. Gracze Puszczy nastawieni byli na kontrataki i taka okazja przytrafiła się w 65. minucie meczu. Składną akcję Puszczy dośrodkowaniem w pole karne kończył Sitek, a tam niefortunnie interweniował Kieliba, który zaskoczył swojego bramkarza, a tym samym dał Żubrom dwubramkowe prowadzenie. Po bramce tempo gry nieco spadło. Sygnał gospodarzom do ataku dał Trałka. Jego uderzenie z pola karnego sparował na rzut rożny Niemczycki. Jednak w 81. minucie Biało-Zieloni zdobyli kontaktowego gola. Mocnym strzałem tuż przy słupku popisał się Janicki. Gospodarzom ten gol wyraźnie dodał wiatru w żagle. W kolejnej akcji znów szczęścia próbował Janicki, ale na nasze szczęście tym razem przestrzelił. Warta do końca meczu atakowała, ale bardzo dobrze spisywała się obrona Żubrów. Do końca meczu rezultat się nie zmienił i  Żubry odniosły 11 zwycięstwo w sezonie!

Warta Poznań – Puszcza Niepołomice (0:1)

0:1 Stefanik 45′ (k.)

0:2 Kieliba 65′ (sam.)

1:2 Janicki 81′

Żółte kartki: Grobelny, Kupczak – Orłowski, Sitek

Warta: 1. Adrian Lis, 3. Jakub Kiełb, 5. Bartosz Kieliba, 6. Łukasz Trałka, 7. Michał Grobelny, 11. Michał Jakóbowski, 16. Aleks Ławniczak, 19. Mariusz Rybicki (75′ 18. Jakub Apolinarski), 21. Mateusz Kupczak (69′ 8. Krzysztof Danielewicz), 22. Robert Janicki, 25. Gracjan Jaroch (58′ Łukasz Spławski).

Puszcza: 22. Karol Niemczycki, 77. Erik Cikos, 3. Michał Czarny, 11. Marcin Stefanik, 27. Mateusz Bartków, 10. Hubert Tomalski, 8. Longinus Uwakwe, 14. Jakub Serafin, 18. Michał Klec (62′ 25. Wiktor Żytek), 50. Maksymilian Sitek (81′ Bartosz Żurek), 19. Marcin Orłowski (89′ 23. Piotr Stawarczyk).