Po 10 zwycięstwo!

Wynik niedzielnego spotkania pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie ile wyjazdów czeka Żubry do końca sezonu. Niedzielny mecz z GKS-em Bełchatów rozpocznie się o godzinie 12.40.

6 punktów można zdobyć do końca sezonu zasadniczego Fortuna 1 ligi. Nasza drużyna w walce o miejsce w pierwszej szóstce może wyprzedzić już wyłącznie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Piąta Miedź, która zgromadziła sześć oczek więcej ma lepszy bilans bezpośrednich meczów.

Aby przeskoczyć Słonie musimy w dwóch ostatnich meczach zdobyć trzy punkty więcej od zespołu z Niecieczy. A to dlatego, że w przypadku również liczny punktów to Bruk-Bet wyprzedzi nas w tabeli lepszym bilansem brakowym w bezpośrednich spotkaniach. Kurs w Fortunie, że jutro Żubry strzelą bramkę wynosi 1.31.

Z drugiej strony zdobycie przynajmniej jednego punktu pozwoli nam na najlepszy w historii wynik w rozgrywkach Fortuna 1 ligi. Ostatnie dwa sezonu kończyliśmy z dorobkiem 44 oczek.

GKS Bełchatów ma swoje problemy. Z jednej strony zespół choć zajmuje bezpieczne 14 miejsce to jednak jest wyżej od Olimpii i Odry wyłącznie dzięki wynikom w małej tabeli razem z trzema innymi drużynami, które zgromadziły po 39 punktów. Prócz wspomnianej trójki do tego grona zalicza się jeszcze GKS Jastrzębie.

Dodatkowo nasi rywale pracują nad odwołaniem od niekorzystnej decyzji komisji licencyjnej PZPN, która póki co nie przyznała zgody klubowi z Bełchatowa na udział w rozgrywkach Fortuna 1 ligi w przyszłym sezonie.

Żubry staną w niedzielę przed szansą na 10 wyjazdowe zwycięstwo w lidze. Możemy się zrównać w tej klasyfikacji ze Stalą Mielec, która w piątek cieszyła się z awans do PKO Ekstraklasy. Warto jednak dodać, że nikt z całej stawki nie przywiózł z delegacji tyle punktów co Puszcza! Kurs w Fortunie, że wygramy obie połowy to 10.50.

W ostatnich tygodniach najjaśniejszą postacią w drużynie z Bełchatowa jest Bartosz Biel. Bielu w sezonie 2013/14 bronił barw Puszczy i w pierwszym naszym sezonie na drugim poziomie rozgrywkowym rozegrał 23 mecze. Wówczas do siatki nie trafił, ale w tym sezonie ma na swoim koncie 9 bramek.

Pierwsze spotkanie obu drużyn w tym sezonie zdecydowanie chcemy jak najszybciej zapomnieć. Przegraliśmy wówczas w Niepołomicach 4-1. Dodatkowo Karol Niemczycki obronił dwa rzuty karne, choć pierwszy z nich skutecznie dobił Mateusz Marzec. Napastnik, który jesienią zdobył dla GKS-u Bełchatów 11 bramek aktualnie broni barw Podbeskidzia.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.

Kurs na zwycięstwo Żubrów wynosi 2.74. Jeśli w meczu podobnie jak w pierwszym spotkaniu padnie pięć bramek, to kurs w Fortunie na takie zdarzenie wyniesie 3.80. 

GKS przegrał dwa ostatnie mecze uznając wyższość zespołów walczących o baraże: Miedzi Legnica i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Mecz obejrzymy w Polsacie Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę 19 lipca o godzinie 12.40.