Po Gieksie czas na GKS… Tychy

W przedświąteczną sobotę 20 kwietnia piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Tychy. Początek meczu o godzinie 18.00.

W najbliższej kolejce ligowej podopieczni trenera Tomasza Tułacza zagrają z sąsiadem w tabeli. Żubry z dorobkiem 38 punktów zajmują 9 lokatę, tyszanie mający 4 punkty mniej, są oczko niżej. Dla Puszczy mecz będzie szansą do osiągnięcia 11 ligowej wygranej w tym sezonie i tym samym 5 wyjazdowej.

Po porażce z GKS-em Katowice w najbliższym spotkaniu z pewnością nie zagrają Marcel Kotwica i Wiktor Żytek. Obaj środkowi pomocnicy muszą odpokutować jeden mecz pauzy za nadmiar żółtych kartek. Po przerwie z tych samych powodów do kadry wróci Marcin Stefanik.

Wspomniany zawodnik to zdobywca jedynej bramki w pierwszym meczu obu drużyn. Na niepołomickim K2 pokonaliśmy GKS Tychy pod koniec września 1-0.

Pierwsze spotkanie w 1 lidze pomiędzy tymi zespołami zakończyło się remisem 1-1. Miało to miejsce 31 sierpnia 2013 roku. W rewanżu rozegranym w Jaworznie (wówczas stadion w Tych był budowany), przekonaliśmy się o sile naszego rywala i przegraliśmy wysoko aż 5-1.

W zeszłym roku pierwszy mecz rozegraliśmy w Tychach gdzie zremisowaliśmy 1-1 i było to spotkanie w którym obie bramki zdobył Michał Czarny. W Niepołomicach przegraliśmy 1-2, jedynego gola dla Żubrów zdobył Marcin Stefanik. Jak widać, nasz środkowy pomocnik ma patent na piłkarzy z Tychów.

GKS Tychy 2019 rok rozpoczął od porażki 2-0 w Olsztynie. Później nastąpiła wygrana 3-1 w Krakowie i remis 1-1 w Mielcu. Passę trzech kolejnych meczów bez porażki przerwało Podbeskidzie. W ostatniej kolejce tyszanie przegrali 2-0 z ŁKS-em Łódź.

Czy Puszczę po zwycięstwie w Łodzi stać na kolejną wyjazdową wygraną. Kurs w Fortunie na zwycięstwo Puszczy wynosi 2.9. Jeśli w pierwszoligowej historii meczów obu drużyn po raz trzeci padnie remis 1-1, kurs na takie zdarzenie wyniesie 5.2.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

Oczywiście będzie w Tychach obecni razem z naszą relacją meczową na którą już teraz serdecznie zapraszamy. Aby przejść do sprawozdania minuta po minucie wystarczy kliknąć tutaj.

Mecz poprowadzi Daniel Kruczyński z Żywca. Będzie to już czwarte spotkanie tego arbitra z naszymi zawodnikami w tym sezonie. Jeden z tych meczów (z Chrobrym Głogów) zakończył się naszym zwycięstwem. Meczu naszych rywali sędzia Kruczyński jeszcze w tym sezonie nie prowadził.