Po punkty do Olsztyna

Piątkowym spotkaniem w Olsztynie nasi piłkarze zakończą mini-maraton. W ciągu tygodnia nasi piłkarze rozegrają trzeci mecz o ligowe punkty.

Słodko-gorzki był dla piłkarzy Puszczy Niepołomice ostatni tydzień z dwoma meczami przy K2. O ile z GKS-em Tychy naszym piłkarzom udało się osiągnąć pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie, tak w meczu z Wartą Poznań lepsi okazali się rywale.

Tym razem Żubry wracają na wyjazdowy szlak. W meczu rozpoczynającym rywalizację w 15. kolejce Fortuna 1 ligi nasi zawodnicy postarają się nawiązać po fantastycznego początku na wyjazdach, kiedy to wygrali cztery kolejne mecze.

Stomil Olsztyn zajmuje aktualnie 9 miejsce w ligowej tabeli mając 4 punkty przewagi nad 13 Puszczą. U siebie nasi najbliżsi rywale punktują bardzo solidnie wygrywając cztery z sześciu dotychczasowych meczów, remisując w jednym spotkaniu i jedno przegrywając. Komplet punktów z Olsztyna potrafiło w tym sezonie wywieźć jedynie Zagłębie Sosnowiec.

Gospodarze najbliższego meczu z udziałem Żubrów nie grali w ciągu tygodnia, a ostatnie spotkanie rozegrali 18 października przegrywając w Legnicy z Miedzią aż 4-1.

W poprzednim sezonie mecz w Olsztynie miał niesamowity przebieg. Żubry prowadziły w tym spotkaniu już 0-2 (bramki Czarnego i Drzazgi), ale mecz zakończył się remisem 2-2 i poważną kontuzją Michała Czarnego.

Czy tym razem Żubrom uda się zdobyć stadion w Olsztynie? Kurs na zwycięstwo Żubrów w Fortunie wynosi 3.3. Ciekawie prezentuje się także oferta na otwarcie wyniku przez nasz zespół. Kurs na takie zdarzenie wynosi 2.27.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Mecz poprowadzi Dominik Sulikowski z Gdańska. Będzie to premierowe spotkanie tego arbitra na poziomie pierwszoligowym w tym sezonie.