Po punkty do Stalowej Woli

Już jutro o godzinie 16:00 Puszcza Niepołomice zmierzy się w meczu 9. kolejki ze Stalą Stalowa Wola.

Dzięwiąta w tabeli Stal Stalowa Wola podejmie jutro na własnym terenie jedenastą Puszczę Niepołomice. Oba zespoły w ligowym zestawieniu dzielą dwie lokaty i dwa punkty, dlatego możemy się spodziewać jutro ciekawego i wyrównanego spotkania.

Gospodarze jutrzejszego meczu pozostają niepokonani w bieżących rozgrywkach na własnym terenie. W czterech dotąd rozegranych meczach dwukrotnie wygrali i dwukrotnie remisowali przed własną publicznością. O wiele gorzej graczom „Stalówki” wiedzie się na wyjazdach. W czterech meczach gracze Stali zdołali uzbierać zaledwie dwa oczka.

Jeden z tych wyjazdowych punktów grazce Stali zdobyli przed tygodniem. W Bytomiu, skąd nasz zespół wracał w wyśmienitych nastrojach Stal Stalowa Wola zremisowała z Polonią 1-1, notując zarazem trzeci ligowy remis z rzędu.

Stal to zespół, który obok Okocimskiego Brzesko strzelił w tym sezonie najmniej bramek w całej lidze(sześć). Z pewnością jest to spowodowane odejściem z klubu króla strzelców ubiegłego sezonu, Łukasza Sekulskiego, który w 33 meczach minionych rozgrywek zdobył 30 bramek. Dziś Sekulski jest zawodnikiem Jagielloni Białystok. Stal przed sezonem została również osłabiona odejściem środkowego obrońcy … Michała Czarnego.

Piłkarz, który przed sezonę zamienił Stalową Wolę na Niepołomice rozegrał w swojej karierze 110 spotkań w drużynie Stali. Teraz będzie musiał rywalizować z byłymi kolegami z drużyny.

Zawodnicy Puszczy będą chcieli za wszelką cenę zmazać plamę za nieudany do końca mecz ze Zniczem. Apetyty po dwóch kolejnych zwycięstwach z pewnością były większe, ale mamy nadzieję, że w meczu ze Stalą wszystko wróci na dobre tory!