Po punkty do stolicy

W piątek 7 października w spotkaniu inaugurującym 12 kolejkę piłkarskiej II ligi Puszcza Niepołomice zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Warszawa.

Mecz w stolicy zostanie rozegrany w przededniu spotkania polskiej Reprezentacji. Piłkarze Puszczy przy Konwiktorskiej zagrają po raz pierwszy. Polonia do dwukrotny Mistrz Polski. Czarne Koszule tytuł zdobyły 1946 oraz 2000 roku. Na przełomie tysiącleci Polonia wygrali również Puchar Ligi Polskiej (2000 rok), Superpuchar Polski (2000 rok) oraz Puchar Polski w 2001 roku.

Polonia po zawirowaniach w sezonie 2013/2014 została zdegradowana z Ekstraklasy do czwartej ligi i powoli odbudowuje swoją pozycję. Trenerem Polonii jest wieloletni gracz tego klubu Igor Gołaszewski.

W obecnym sezonie piłkarze ze stolicy w 11 rozegranych spotkaniach wygrali 2 mecze, 5 zremisowali i 4 przegrali. To pozwala na zajmowanie przez Polonię 14 miejsca w ligowej tabeli.

W meczach na własnym terenie Polonia odnotowała dwa zwycięstwa, pięć remisów i cztery porażki. Przed tygodniem Czarne Koszule przegrały w wyjazdowym spotkaniu z Radomiakiem Radom 0-1.