Po raz trzeci z Lechią Gdańsk

Po raz trzeci w XXI wieku zmierzymy się z Lechią Gdańsk i po raz trzeci mecz odbędzie się w ramach Pucharu Polski.

Rok 2021 zainaugurujemy w Sosnowcu. Jako gospodarz na Stadionie Ludowym zmierzymy się we wtorek z Lechią Gdańsk w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Nasz zespół po raz ostatni wybiegł na boisko w meczu ligowym przeciwko GKS-owi Bełchatów. Wtedy mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0. Było to 12 grudnia 2020 roku.

Od tamtego czasu w naszym zespole doszło do kilku zmian kadrowych. Z klubu odeszli Wiktor Żytek i Mateusz Bartków. Szeregi Puszczy zasili między innymi Szymon Kobusiński, Sebastian Górski oraz Ivan Hladik.

Żubry mają za sobą kilka sparingów, w których mierzyliśmy się z Cracovią, Odrą Opole, Sandecją Nowy Sącz i Bruk-Bet Termaliką Niecieczą. Nasz bilans gier kontrolnych to dwie wygrane i dwie porażki.

Lechia Gdańsk ma za sobą dwa ligowe spotkania. W pierwszym meczu po powrocie ekipa Piotra Stokowca przegrała z Jagiellonią Białystok 0:2. W piątek Lechia podzieliła się punktami z Wartą Poznań, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Gola dla zespołu z Gdańska zdobył Michał Nalepa.

Lechia w Pucharze Polski na swojej drodze wyeliminowała Stal Stalową Wolę i Olimpię Grudziądz. My pokonaliśmy Jaguar Gdańsk oraz GKS Jastrzębie.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, będzie to trzeci mecz Puszczy z Lechią. Po raz pierwszy los skojarzył nas w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2015/2016. Wtedy w 1/16 lepsi okazali się gdańszczanie, pokonując nas przy K2 aż 1:5. Rok pózniej znowu trafiliśmy na siebie w spotkaniu pucharowym, tym razem w 1/8. Wtedy mecz w regulaminowym czasie skończył się remisem 1:1. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie zadecydowały rzuty karne. Konkurs jedenastek lepiej wykonywali gracze Żubrów i to my świętowaliśmy awans do kolejnej rundy.