podczas meczu z Cracovią odbędzie się zbiórka dla Polaków żyjących na kresach wschodnich

Już w sobotę przy ulicy Kałuży 1 czeka nas Małopolskie Święto Futbolu, jednak oprócz piłkarskich emocji tym meczem chcemy również przyczynić się do pomocy potrzebującym rodakom.

Puszcza Niepołomice i MKS Cracovia wraz z zaangażowanymi kibicami zrzeszonymi w Narodowej Cracovii, a także pomocą Fundacji Promocji Nowej Huty, postanowiły wesprzeć zbiórkę dla Polaków żyjących na Kresach Wschodnich. W tym roku pomagać będziemy rodakom mieszkającym w Soleczniku, a także tym z polskiej szkoły w miejscowości Mościszki.

W dniu meczu Puszczy z Cracovią (sobota 21 października) już od godziny 13:30 przy pomniku Józefa Kałuży zorganizowane zostanie specjalne miejsce, w które będzie można przynosić dary. Najbardziej potrzebne będą przede wszystkim artykuły szkolne, chemia gospodarstwa domowego i żywność długoterminowa.

Dary zostaną przewiezione do potrzebujących osób w Święto Niepodległości. Zachęcamy wszystkich fanów Puszczy i Cracovii do wsparcia tego szczytnego celu – niech rywalizacja na boisku przekuje się w piękny, ludzki gest. Nasi kibice już niejednokrotnie pokazywali swoją moc, jesteśmy pewni, że w najbliższą sobotę zrobią to ponownie.