Podsumowanie 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Za nami kolejny weekend ważnych, ligowych rozstrzygnięć. Poza zremisowanym spotkaniem Żubrów z Ruchem Chorzów, we wszystkich spotkaniach tej kolejki PKO BP Ekstraklasy wyłoniono zwycięzców.

Dziesiątą serię gier rozpoczęliśmy od zamknięcia świetnej serii Stali Mielec, która do minionego piątku legitymowała się bilansem 10 kolejnych domowych meczów bez porażki. Przerwała to jednak Korona Kielce, która po zaciętym spotkaniu sięgnęła po komplet punktów na Podkarpaciu. Tego samego wieczoru, w tych samych rozmiarach (3:2) zwyciężył również Piast Gliwice, pokonując łódzki Widzew.

W sobotę, poza meczem Puszczy, rozegrano spotkania na dwóch innych stadionach. W obydwu po zwycięstwo sięgnęli goście, nie pozwalając gospodarzom na strzelenie nawet jednej bramki. Z Łodzi trzy punkty wywiozła Cracovia, zaś z Grodziska Wielkopolskiego – rewelacja początku jesieni, Śląsk Wrocław. Dla zespołu ze stolicy Dolnego Śląska było to szóste zwycięstwo z rzędu.

Niedzielne zmagania to komplet zwycięstw gospodarzy, którzy w dodatku swoje mecze wygrali do zera. Bez większych problemów z Radomiakiem zwyciężył aktualny Mistrz Polski, Raków Częstochowa. Znakomitą formę pokazała Pogoń Szczecin, aż pięcioma bramkami wygrywając z Lechem. Swoją twierdzę obroniła również Jagiellonia Białystok, pokonując rozpędzoną Legię Warszawa.

Ostatnie spotkanie kolejki to powrót do zwycięstw gości. Z Zabrza z kompletem punktów wróciło Zagłębie Lubin.

Prezentujemy komplet wyników 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Stal Mielec – Korona Kielce 2:3
Piast Gliwice – Widzew Łódź 3:2
ŁKS Łódź – Cracovia 0:2
Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów 2:2
Warta Poznań – Śląsk Wrocław 0:1
Raków Częstochowa – Radomiak Radom 3:0
Pogoń Szczecin – Lech Poznań 5:0
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 2:0
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 0:2