Podsumowanie 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Za nami ostatnie emocje ligowe przed przerwą na mecze reprezentacji narodowych. Na każdym z dziewięciu stadionów w miniony weekend zobaczyliśmy po minimum jednym trafieniu, nie padł żaden bezbramkowy remis.

Całą kolejkę rozpoczęliśmy jednak od podziału punktów po wyniku 1:1. W ostatnich minutach spotkania w Kielcach miejscowa Korona wyrównała stan spotkania, zachowując status quo między swoją pozycją w tabeli, a miejscem zajmowanym przez Wartę Poznań. Wieczorem tego samego dnia – w piątek – swój mecz rozegrały także Żubry, ulegając Lechowi w Poznaniu.

Sobota wystartowała przy udziale dwóch zwycięstw gospodarzy. Radomiak wysoko pokonał beniaminka z Łodzi, zaś Widzew okazał się o bramkę lepszy od Stali Mielec. Do podziału punktów powróciliśmy w Lubinie, gdzie Zagłębie zremisowało z Piastem. Dzień zakończyło bezdyskusyjne zwycięstwo Pogoni nad Ruchem, pieczętujące powrót szczecinian do formy.

W ostatnim dniu weekendu zaskakująco punkty stracił lider z Wrocławia. Górnik Zabrze po akcji w końcówce wywiózł z Dolnego Śląska cenny remis. Najbardziej efektowne spotkanie kolejki obejrzeliśmy w Krakowie, gdzie Jagiellonia pokonała Pasy 4:2. Całą serię zakończyło prestiżowe starcie między mistrzem i wicemistrzem kraju, gdzie górą okazał się ten pierwszy – Raków Częstochowa pokonał Legię w Warszawie.