Podsumowanie 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Wkroczyliśmy w wyjątkowo intensywny okres piłkarski: na przestrzeni dwóch tygodni rozegrane zostaną nie tylko zaplanowane spotkania ligowe, lecz i mecze Fortuna Pucharu Polski. Za nami pierwsza w tym czasie, a trzynasta w całym sezonie kolejka PKO BP Ekstraklasy – przyjrzyjmy się temu, które zespoły z elity wkroczą do pucharowej gry w dobrych nastrojach.

Po rozpoczynającym 13. kolejkę spotkaniu Żubrów, w piątkowy wieczór zagrano również w Łodzi. Miejscowy ŁKS poniósł jednak bezdyskusyjną porażkę z Górnikiem Zabrze, ulegając mu aż pięcioma bramkami.

Mniej obfita w trafienia okazała się sobota. Przywitaliśmy ją remisem między Wartą Poznań i Piastem Gliwice, by następnie przenieść się do Szczecina, gdzie dobrą serię Jagiellonii przerwała Pogoń. Kolejnym podziałem punktów zakończyło się spotkanie przyjaźni między Cracovią i Lechem Poznań, a „oczko” Śląskowi Wrocław urwał również chorzowski Ruch w ramach pierwszego meczu po przenosinach na Stadion Śląski.

Końcówka 13. serii gier stała pod znakiem dobrej dyspozycji zespołów gości. Po trzy bramki zdobyły w swoich delegacjach Radomiak Radom i Stal Mielec, sięgając po komplet oczek. W ostatnim meczu kolejki niespodziankę sprawił również Widzew Łódź, remisując na terenie Mistrza Polski.

Prezentujemy komplet wyników 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Piątek, 27 października:

Korona Kielce – Puszcza Niepołomice 5:3 
ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 0:5

Sobota, 28 października:

Warta Poznań – Piast Gliwice 1:1
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 2:1
Cracovia – Lech Poznań 1:1
Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław 2:2

Niedziela, 29 października:

Zagłębie Lubin – Radomiak Radom 2:3
Legia Warszawa – Stal Mielec 1:3
Raków Częstochowa – Widzew Łódź 1:1