Podsumowanie 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Za nami historyczna kolejka ligowa, którą otworzyło pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Żubrów w naszym debiutanckim sezonie na poziomie PKO BP Ekstraklasy! Po naszym spotkaniu rozegrano jednak siedem kolejnych – przyjrzyjmy się więc temu, co działo się na innych stadionach.

Tego samego wieczoru pokaz charakteru zademonstrował Śląsk Wrocław, który mimo gry w podwójnym osłabieniu pokonał Cracovię na wyjeździe. Zwycięstwo to umocniło wrocławian na pozycji lidera rozgrywek.

Sobota przyniosła nam trzy podziały punktów – każdy w innym wymiarze bramkowym. ŁKS efektownie powrócił do meczu z Piastem Gliwice, w którym przegrywał już trzema bramkami. Kolejny z łódzkich klubów wywiózł jeden punkt z Lubina, zaś wiceliderująca Jagiellonia Białystok – z Kielc po niespodziewanym remisie z Koroną.

Z remisowej tendencji wyłamało się pierwsze niedzielne spotkanie, w którym Stal Mielec pokonała Górnik Zabrze 2:1. Do podziałów punktów powróciliśmy wraz z dwoma kolejnymi: w szlagierowych meczach Pogoń – Raków i Legia – Lech obejrzeliśmy odpowiednio wyniki 1:1 i 0:0. Bezbramkowym remisem kolejkę również zamknęliśmy – w meczu w Chorzowie miejscowy Ruch podzielił się punktami z Radomiakiem.

Prezentujemy komplet wyników 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Warta Poznań – Puszcza Niepołomice 0:2
Cracovia – Śląsk Wrocław 0:1
ŁKS Łódź – Piast Gliwice 3:3
Zagłębie Lubin – Widzew Łódź 1:1
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 2:2
Stal Mielec – Górnik Zabrze 2:1
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:1
Legia Warszawa – Lech Poznań 0:0
Ruch Chorzów – Radomiak Radom 0:0