Podsumowanie 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Przedostatnia tegoroczna kolejka ligowa stała przede wszystkim pod znakiem remisów. Wyłamały się z niego między innymi Żubry, które odnosząc trzecie kolejne zwycięstwo wyszły ze strefy spadkowej. Przyjrzyjmy się temu, co działo się na boiskach PKO BP Ekstraklasy w ostatnich dniach!

W piątkowy wieczór na dwóch stadionach obejrzeliśmy aż 10 bramek, ale żadna nie dała zwycięstwa rywalizującym zespołom. Po sprawnych pościgach jeden punkt uratowały zespoły Ruchu Chorzów i Warty Poznań – odpowiednio „wyciągając” wyniki na 2:2 oraz 3:3.

Na start weekendowego grania punktami z Górnikiem Zabrze podzielił się Radomiak Radom. Kolejny efektowny wyścig za wynikiem oglądaliśmy w Krakowie, gdzie w kilka minut z rezultatu 0:2 na 2:2 wyszła Stal Mielec. Bezbramkowy podział punktów stał się udziałem lidera z Wrocławia.

Serię remisów tak swoich, jak i całej ligi, w niedzielne popołudnie przerwał Piast, zaskakująco wygrywając na trudnym terenie w Poznaniu. Niespodziankę sprawił również Łódzki Klub Sportowy, dzieląc się punktami z Legią Warszawa. W wieczornym, hitowym starciu zaś Jagiellonia Białystok pewnie pokonała mistrza Polski, Raków Częstochowa.

Kolejkę zakończyło wczorajsze zwycięstwo Żubrów nad łódzkim Widzewem. Kolejny mecz Puszczy już w sobotę – w Krakowie podejmiemy Jagiellonię Białystok. Pierwszy gwizdek o 15:00, bądź z nami #NaStadionie!

Poniedziałek, 11 grudnia:

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź 1:0 #NaStadionie przy ul. Józefa Kałuży 1 w Krakowie