Podsumowanie 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Coraz wyraźniej zaznaczają się ostateczne rozstrzygnięcia w kończącym się sezonie PKO BP Ekstraklasy. Podczas 32. kolejki wielki krok ku utrzymaniu postawiły Żubry – a jak zaprezentowali się nasi rywale? Przyjrzyjmy się pozostałym wynikom, które padły w tej serii gier.

Pierwszy dzień stał pod znakiem imponujących występów gospodarzy. Zarówno Piast Gliwice, jak i walczący o mistrzostwo Śląsk Wrocław pokonali swoich rywali czterema bramkami, nie pozwalając sobie na wbicie ani jednej. W efekcie gliwiczanie zakotwiczyli już ostatecznie w środku tabeli, zaś wrocławianie wywarli presję na rywala w grze o tytuł, Jagiellonię Białystok.

Białostoczanie odpowiedzieli kolejnego dnia, pewnie pokonując Koronę Kielce 3:0. W efekcie szansę na mistrzostwo Polski po tej kolejce mają już tylko dwa zespoły. Z gry tego samego dnia, choć nieco wcześniej, wypisał się Górnik Zabrze, tylko remisując ze Stalą Mielec. Na boisku ustępującego mistrza, Rakowa Częstochowa, minimalnie poległ zaś nas ostatni rywal, Pogoń Szczecin.

Po niedzielnym zwycięstwie Żubrów nad Wartą Poznań obejrzeliśmy jeszcze dwa kolejne spotkania. W obydwu górą byli goście: Zagłębie Lubin pewnie pokonało łódzkiego Widzewa, zaś w hicie kolejki po dwóch bramkach samobójczych Legia Warszawa wygrała z Lechem Poznań na jego terenie. Całą serię gier zamknął mecz w Radomiu, gdzie kolejne zwycięstwo z rzędu zanotował Ruch Chorzów. Beniaminek z Górnego Śląska stracił już szanse na utrzymanie, lecz żegna się z PKO BP Ekstraklasą w imponującym stylu.

Prezentujemy komplet wyników 32. kolejki:

Piątek, 10 maja:

Piast Gliwice – ŁKS Łódź 4:0
Śląsk Wrocław – Cracovia 4:0

Sobota, 11 maja:

Górnik Zabrze – Stal Mielec 1:1
Jagiellonia Białystok – Korona Kielce 3:0
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin 2:1

Niedziela, 12 maja:

Puszcza Niepołomice – Warta Poznań 1:0
Widzew Łódź – Zagłębie Lubin 1:3
Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2

Poniedziałek, 13 maja:

Radomiak Radom – Ruch Chorzów 0:2