Podsumowanie 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Powoli wybrzmiewają ostatnie akordy sezonu 2023/24 PKO BP Ekstraklasy. Wczoraj zakończyła się 33 z 34 zaplanowanych kolejek. Przyjrzyjmy się temu, w jakich nastrojach nasi rywale będą wchodzić w ostatnią serię gier.

W piątkowy wieczór, poza starciem Żubrów w Zabrzu, rozegrany został mecz Stali Mielec z Pogonią Szczecin. Po dość spokojnym, mało dynamicznym spotkaniu obydwa zespoły podzieliły się punktami – żaden z nich nie trafił do siatki.

Sobotę rozpoczęły dwa ważne zwycięstwa zespołów gospodarzy. Trzy punkty po wygranych 2:0 podniosły z boiska drużyny Korony Kielce i Śląska Wrocław, przekładając to na zwiększone emocje w ostatniej kolejce. Zespół ze stolicy woj. świętokrzyskiego do końca będzie się liczyć w walce o utrzymanie, zaś wrocławianie – o tytuł. Z pierwszego miejsca do ostatniej kolejki przystąpi jednak Jagiellonia Białystok, która remisując w ostatnich minutach z Piastem Gliwice utrzymała pozycję lidera.

Kolejny dzień rozstrzygnął walkę o ostatnie miejsce w eliminacjach europejskich pucharów. Zajęła je Legia Warszawa, pokonując jedną bramką naszego niedawnego rywala, poznańską Wartę. Jednocześnie na boisku Cracovii poległ ustępujący mistrz Polski, Raków Częstochowa, a Lech Poznań tylko zremisował z Widzewem Łódź. Żaden z tych zespołów zatem nie zagrozi już warszawianom, którzy zapewnili sobie trzecie miejsce na mecie sezonu.

Kolejkę zamknął poniedziałkowy mecz w Lubinie, gdzie Zagłębie pokonało ostatni w tabeli ŁKS. Tym samym Miedziowi oficjalnie zakończą sezon na ósmej pozycji.

Prezentujemy komplet wyników 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Piątek, 17 maja:

Stal Mielec – Pogoń Szczecin 0:0
Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice 1:1

Sobota, 18 maja:

Korona Kielce – Ruch Chorzów 2:0
Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 2:0
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 1:1

Niedziela, 19 maja:

Cracovia – Raków Częstochowa 2:0
Warta Poznań – Legia Warszawa 0:1
Widzew Łódź – Lech Poznań 1:1

Poniedziałek, 20 maja:

Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 2:1