Podsumowanie letniego okienka transferowego

Lista zawodników, którzy przed sezonem przybyli do Niepołomic jest szczególnie długa. Pora podsumować lrtnie okienko transferowe naszego zespołu. 

Praktycznie w każdej formacji naszego zespołu doszło od zmian. Nasz przegląd rozpoczniemy od pozycji bramkarza, a zakończymy na napastnikach.

Ponowne wypożyczenie

Numerem jeden w bramce Puszczy przed sezonem został wybrany Gabriel Kobylak. Tuż przed końcem poprzedniego sezonu bramkarz wrócił do Legii Warszawa z którą był na obozie w Austrii. W obecnym sezonie Kobylak zagrał we wszystkich spotkaniach Puszczy, a dodatkowo w meczu z Miedzią obronił rzut karny.

Roszady w defensywie

Aftyka, Bardanca, Domagała, Strózik, Wojcinowicz i Dytiatiev. W linii obrony Puszczy doszło do najpoważniejszych zmian. Aftyka w debiucie zanotował asystę przy golu Mrozińskiego. Ponad 300 minut w barwach naszego zespołu ma z kolei Bardanca. Debiut ma za sobą także Stróźik, który czterokrotnie wchodził na boisko z ławki. Tuż przed zamknięciem okienka transferowego Puszcza zakontraktowała jeszcze dwóch obrońców. Wojcinowicz do tej pory występował w drugoligowym Hutniku Kraków. Z kolei Dytiatiev trafił na wypożyczenie do Żubrów z Cracovii. Obaj zawodnicy będą mieli szansę na debiut w najbliższej kolejce na wyjeździe przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Na swój pierwszy występ czeka także 19-letni Patryk Domagała występujący dotychczas w UKS SMS Łódź.

Zaczęło się od Boguskiego

Wiele zmian dotknęło także naszą linię pomocy. Transferowym hitem było podpisanie kontaktu z Rafałem Boguskim. Przyjście tak doświadczonego pomocnika było jednak początkiem przebudowy drugiej linii Żubrów. Kapitalny start zanotował Piotr Mroziński, który w 5 meczach strzelił 3 gole i jest najskuteczniejszym zawodnikiem Puszczy na starcie sezonu. Ważnym punktem pomocy stał się z marszu Wojciech Hajda. 21-letni zawodnik zagrał w każdym meczu tego sezonu od pierwszej do ostatniej minuty. Ponadto do klubu dołączył Bartosz Włodarczyk. W poprzednim sezonie zawodnik dla MKS-u Kluczbork w 30 meczach zdobył aż 13 goli. Nasz sztab szkoleniowy zdecydował się także na pozyskanie młodzieżowca – Szymona Dziadosza. W tym sezonie Dziadosz miał już okazję zagrać w meczu ligowym.

Atak w nowej odsłonie

Przed sezonem do Niepołomic z Kielc przeniósł się Emile Thiakane. Rosły napastnik z Senegalu zagrał już w ponad 300 minut, ale wciąż czeka na pierwsze trafienie w nowym zespole i w nowym sezonie. Ponadto do Puszczy dołączył 19-letni Jakub Gil. Młodzieżowiec ma już debiut za sobą, choć na razie było to tylko kilka minut.