Podtrzymać passę zwycięstw!

W niedzielę 31 maja piłkarze Puszczy Niepołomice podejmą na Stadionie Miejskim w Niepołomicach MKS Kluczbork. Początek meczu, tak jak wszystkich spotkań 33. kolejki zaplanowano na 16.00.

Z analizy przeprowadzonej przez portal 90minut.pl wynika, że szanse Puszczy Niepołomice na utrzymanie są o wiele wyższe niż szanse drużyny z Kluczborka na bezpośredni awans.

Podopieczni trenera Łukasza Gorszkowa mogą zagwarantować sobie w niedzielę utrzymanie w dwóch przypadkach. Pierwszy scenariusz zakłada zwycięstwo gospodarzy niedzielnego meczu i remis w meczu Kotwicy Kołobrzeg z walczącym o awans Zagłębiem Sosnowiec. Druga możliwość zakłada porażkę Kotwicy, wówczas naszym piłkarzom wystarczy remis.

Niezależnie jednak od wyników rywali, cztery punkty zdobyte w spotkaniach z MKS-em Kluczbork i Zagłębiem Sosnowiec sprawią, że pozostaniemy w drugiej lidze. To oznacza, że w najbliższą niedzielę, w dwunastym meczu tej wiosny przy Kusocińskiego walczyć będziemy o komplet punktów!

Naszym niedzielnym rywalem będzie drużyna MKS-u Kluczbork, zajmująca obecnie 6 miejsce w tabeli, tracąca jednak zaledwie punkt do liderującego Zagłębia Sosnowiec.

Nastroje w obozie naszych rywali byłyby zgoła odmienne gdyby nie… dwie bramki stracone w końcówce ostatnich meczów. Najpierw nasi niedzielni rywale nie potrafili utrzymać prowadzenia w meczu na szczycie z Zagłębiem Sosnowiec, a w miniony weekend dali sobie strzelić bramkę w meczu z Kotwicą w 90 minucie spotkania. Doliczając te cztery punkty, to MKS Kluczbork rozdawałby karty w walce o awans. Ostatnie zwycięstwo nasi przeciwnicy odnieśli 9 maja w spotkaniu z Wisłą Puławy. Po nim zanotowali trzy kolejne remisy. Ostatnim zespołem, który potrafił pokonać graczy MKS-u był … Górnik Wałbrzych. Zespół, który nie ma już szans na utrzymanie wygrał u siebie 3 maja 2-1.

W całym sezonie szósta drużyna w tabeli wygrała 14 spotkań, 11 meczów zremisowała, a 7 przegrała. Na wyjazdach potrafiła wygrać sześciokrotnie (tyle samo remisów) i zanotowała 4 porażki. Podobnie jak w naszym zespole tak i w Kluczborku najlepszy strzelec zdobył dotąd 6 bramek. Jest nim Piotr Burski. O jedno trafienie ustępuje my Tomasz Swędrowski.

Łącznie w całym sezonie nasi niedzielni rywale zdobyli 40 bramek, a stracili tylko 28, najmniej w lidze. Biorąc jednak pod uwagę formę strzelecką piłkarzy Puszczy Niepołomice w ostatnim meczu u siebie wydaje się, że ta liczba może się zwiększyć…

 

Marek Bartoszek