Pojedynek ćwierćfinalistów

W niedzielę 17 marca o godzinie 17.00 Puszcza Niepołomice podejmie przed własną publicznością Odrę Opole. Przed nami pojedynek dwóch zespołów, które w tygodniu zakończyły swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski.

Przed meczem dystans jaki dzieli oba zespoły to dwa punkty na korzyść Puszczy. Nasza drużyna zgromadziła dotąd 31 oczek, co daje jej 8 miejsce w ligowej tabeli. Odra aktualnie jest 11. Piłkarze z Opola mają najmniej zwycięstw na obiektach rywali w całej lidze. Od początku sezonu, w 11 meczach tylko raz wygrali w delegacji. Miało to miejsce 27 lutego tego roku w meczu z Wigrami Suwałki, który wcześniej z powodu fatalnej murawy był aż dwukrotnie przekładany.

Prócz lutowej wygranej Odra przegrała w tym roku dwa mecze, u siebie z Rakowem Częstochowa i na wyjeździe z GKSem Jastrzębie 3-1. W ostatniej kolejce opolanie wygrali wysoko 3-0 z Chojniczanką Chojnice 3-0.

Odra podobnie jak Puszcza zakończyła w tym tygodniu swój udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Nasi rywale przegrali we wtorek 12 marca 2-0 z Jagiellonią Białystok.

Ostatnie lata pokazały, że niezależnie od miejsca rozegrania meczu oba zespoły najczęściej dzielą się punktami. Pięć ostatnich gier Puszczy z Odrą kończyło się remisami. Najczęstszy wynik to najniższy możliwy bramkowy remis 1-1. Tak było też jesienią, a bramkę dla naszego zespoły zdobył wtedy Marcin Orłowski (na zdjęciu).

Fortuna w faworycie spotkania upatruje Puszczę. Kurs na nasze zwycięstwo wynosi 2.4. Bukmacher liczy także na nasze bramkowe przełamanie. Kurs na pierwszą bramkę Żubrów w 2019 roku wynosi 1.25. Znów padnie wynik 1-1?. Kurs na najczęściej spotykany rezultat pomiędzy obiema drużynami wynosi 5.2.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Kogo zabraknie?

Żaden z zawodników Puszczy nie będzie w niedzielny meczu pauzował za kartki. W meczowej osiemnastce z pewnością nie znajdą się borykający się z problemami zdrowotnymi Bartosz Żurek i Michał Czarny. Pod znakiem zapytania stoi również udział w meczu Longinusa Uwakwe. Karę dwóch meczów ligowych zawieszenia odpokutował natomiast Hubert Tomalski, dla którego będzie to szansa na pierwsze ligowe minuty w 2019 roku.

W drużynie Odry zabraknie Mateusza Czyżyckiego, który skompletował aż 8 żółtych kartek.

Zawody poprowadzi Tomasz Wajda z Żywca. Arbiter poprowadził w tym sezonie jedno spotkanie naszej drużyny, wygrane na niepołomickim K2 1-0 z Sandecją Nowy Sącz. Sędzia dla którego będzie to 13 mecz 1 ligi w tym sezonie prowadził również dwa mecze Odry. Goście żadnego z nich nie wygrali.

Zapraszamy na mecz!
Puszcza Niepołomice – Odra Opole 
niedziela 17 marca, 17:00