Pójść za ciosem

We wtorek 22 października w ramach odrabiania ligowych zaległości zmierzymy się w Niepołomicach z Wartą Poznań. Początek meczu o 19.00.

Żubry w miniony piątek zwycięstwem nad GKS-em Tychy przerwały serię sześciu kolejnych meczów u siebie bez zwycięstwa. Początek sezonu przy K2 był trudny, ale w ubiegłym tygodniu drużyna znalazła sposób na premierową wygraną przed własną publicznością. Liczymy na kontynuację!

Kolejnym rywalem Puszczy będzie Warta Poznań. Spotkanie, które pierwotnie miało się odbyć 11 października zostało przełożone z powodu powołań zawodników obu drużyn do reprezentacji narodowych, dlatego też zostanie rozegrane w terminie zastępczym, a więc we wtorek 22 października o godzinie 19.00.

Najbliższy przeciwnik niepołomiczan plasuje się aktualnie na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Co więcej Warta miała już w tym sezonie momenty, które spędzała w fotelu lidera. W miniony weekend piłkarze z Poznania ulegli jednak u siebie Zagłębiu Sosnowiec 2-3. Warto jednak zaznaczyć, że Zagłębie prowadziło w tym meczu już 0-3 a i tak do ostatnich chwil musiało drżeć o końcowy wynik meczu rozgrywanego w Grodzisku Wielkopolskim, bo tam mecze domowe rozgrywa nasz najbliższy rywal.

Warta wygrała w tym sezonie 7 meczów, 3 zremisowała oraz 3 przegrała. Dzięki takiemu bilansowi z dorobkiem 24 oczek ma tylko 3 punkty straty do lidera, którym jest Radomiak Radom.

Mecz z czołowym zespołem ligi będzie okazją do przełamania niekorzystnej jak dotąd serii bezpośrednich pojedynków z Wartą.

W poprzednim sezonie w Niepołomicach to rywale cieszyli się ze zwycięstwa po bramce Biegańskiego w ostatnich minutach meczu. W Poznaniu rywale także byli lepsi wygrywając 2-0. Choć nasi przeciwnicy zdobyli w pojedynkach z Puszczą 6 punktów w poprzednim sezonie, to jednak  finiszowali niżej niż nasza drużyna, ale pamiętajmy, że był to sezon do którego Warta podchodziła w roli beniaminka.

Wcześniej oba zespoły spotykały się tylko w rozgrywkach 2016/2017. Wówczas w II lidze Żubry zremisowały w Poznaniu 0-0, a w Niepołomicach lepsza była Warta wygrywając 1-2. Nie przeszkodziło to jednak naszej drużynie cieszyć się na koniec sezonu z awansu do 1 ligi.

Sytuacja kadrowa Żubrów przed kolejnym meczem powinna już ulec poprawie. Karę za czerwoną kartę odpokutował już Michał Czarny, a borykający się z urazami Michał Mikołajczyk, Karol Niemczycki oraz Konrad Stępień wracają powoli do pracy na pełnych obrotach.

Te urazy nie są długoterminowe. Dodatkowo mamy kolejną grupę czekający na grę piłkarzy. Jeśli zawodnicy po meczu z GKS-em Tychy nie będą gotowi to zastosujemy rotację – mówił w piątek na pomeczowej konferencji prasowej Tomasz Tułacz.

Czy Żubry po domowym przełamaniu wygrają po raz pierwszy z Wartą? Fortuna w faworycie spotkania widzi Żubry. Kurs na zwycięstwo Puszczy wynosi bowiem 2.52. Aby odnieść sukces kluczowe może okazać się otwarcie wyniku. Kurs na to, że Puszcza pierwsza zdobędzie bramkę wynosi 1.86.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

Kasy biletowe będą czynne 22 października od godziny 17.00, a więc na dwie godziny przed pierwszy, gwizdkiem. Wcześniej sympatycy naszego klubu mogą nabyć bilety za pośrednictwem portalu bilet.pax.pl