Pokaz charakteru! Z 2:0 na 2:2!

Mecz w Głogowie zapamiętamy na długo! Żubry do 88. minuty przegrywały 2:0, ale mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2. Z Głogowa wracamy więc z jednym punktem!

Mecz zaczął się pod dyktando Puszczy. Nasz zespół dłużej utrzymywał się przy piłce, natomiast Chrobry spokojnie czekał na swoją okazję. Gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce Kobylaka pod koniec pierwszego kwadransa gry. Na strzał zdecydował się Mateusz Bochnak, ale Gabriel Kobylak odbił piłkę na rzut rożny. W 29. minucie Chrobry wyszedł na prowadzenie. Po składnej akcji i kilku podaniach futbolówka trafiła do Dennisa van der Heijdena, który minął naszego golkipera i nad głowami obrońców posłał piłkę do siatki. W kolejnej akcji swoim kunsztem popisał się Gabriel Kobylak broniąc uderzenie Mateusza Machaja. Pod koniec pierwszej połowy do wyrównania mógł doprowadzić Kidrić, ale dwukrotnie gospodarzy kapitalnymi interwencjami uchronił Rafał Leszczyński. Co ciekawe bramkarz ekipy z Głogowa odebrał przed meczem nagrodą piłkarza miesiąca Fortuna 1 Ligi.

Po zmianie stron w 55. minucie zrobiło się 2:0. Po dośrodkowaniu piłkę strącił Praznovsky, Kobylak nie zdołał utrzymać futbolówki w rękach i Słowak dobił swoje uderzenie z najbliższej odległości. Puszcza na swoją szansę musiała czekać do 83. minuty. Po dośrodkowaniu Bartosza piłkę głową uderzył Cichoń. Piłka zmierzała po koźle do bramki, ale na niestety po raz kolejny świetnie interweniował Leszczyński. Chwilę pózniej Szymon Kobusiński zdobył gola kontaktowego. Z autu w pole karne wrzucił Bartosz, podanie przedłużył Kościelny, a na piłkę nabiegł nasz napastnik i strzelił gola mocnym strzałem głową. Nie minęły dwie minuty i wyrównaliśmy! Długą piłkę zagrał Gabriel Kobylak, ta trafiła w polu karnym do Thiakane. Nasz zawodnik zagrał piłkę do Cichonia, a ten bezpośrednio posłał ją do Mrozińskiego. Obrońca huknął tuż przy słupku i nie dał żadnych szans golkiperowi gospodarzy.

Po nieprawdopodobnej końcówce wracamy do Niepołomic z jednym punktem. Już w środę czeka nas kolejny ważny mecz. Przy K2 zagramy z Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich na mecz!

Chrobry Głogów – Puszcza Niepołomice 2:2 (1:0)

1:0 Dennis van der Heijden 29′

2:0 Oliver Praznovsky 55′

2:1 Szymon Kobusiński 88′

2:2 Piotr Mroziński 90′

Żółte kartki: Bochnak, Kolenc, Machaj – Mroziński.

Sędziował: Albert Różycki (Łódź).

Chrobry: 1. Rafał Leszczyński – 29. Paweł Tupaj, 3. Michał Michalec, 31. Oliver Praznovsky (KPT), 19. Marcel Ziemann (90′ 2. Maksym Iwanowicz), 27. Michał Rzuchowski (64′ 21. Tomasz Cywka), 8. Jaka Kolenc (90′ 18. Michał Ilkow-Gołąb), 7. Mateusz Bochnak (64′ 23. Dominik Dziąbek), 89. Mateusz Machaj (80′ 16. Robert Mandrysz), 77. Dominik Piła, 9. Dennis van der Heijden.

Puszcza: 1. Gabriel Kobylak – 7. Grzegorz Aftyka (82′ 21. Szymon Kobusiński), 8. Piotr Mroziński, 14. Jakub Serafin (KPT), 17. Jakub Bartosz, 27. Łukasz Sołowiej (57′ 5. Konrad Stępień), 30. Łukasz Wroński (57′ 16. Kacper Cichoń), 45. Rok Kidrić (46′ 10. Hubert Tomalski), 70. Wojciech Hajda, 77. Erik Cikos (46′ 11. Emile Thiakane), 91. Kamil Kościelny.