Pokonać Błękitnych

Puszcza Niepołomice w niedzielę 1 maja zmierzy się na Stadionie Miejskim w Niepołomicach z zespołem Błękitnych Stargard Szczeciński. Początek meczu o 16:00.

Piłkarze Puszczy śrubują najdłuższą serie meczów bez porażki w rozgrywkach II ligi. W 12 ostatnich meczach zespół z Niepołomic nie znalazł pogromcy i liczymy na to, że nie znajdzie również w świąteczną niedzielę!

Piłkarze ze Stargardu w tym sezonie nie prezentują się tak, jak choćby w ubiegłorocznych rozgrywkach Pucharu Polski, kiedy to zdołali zadziwić cały piłkarski świat. Warto pamiętać, że wówczas w Niepołomicach tuż przed meczem pucharowym polegli, a zdobyte trzy punkty wydatnie przybliżyły nas do utrzymania drugoligowego bytu.

Dzisiaj sytuacja jest nieco inna. Błękitni aktualnie znajdują się w ligowej tabeli na 11 miejscu, a więc dwie pozycje niżej niż Puszcza. Strata graczy z Pomorza do Puszczy jest jednak spora i wynosi 7 punktów. Dokładnie tyle samo oczek dzieli Puszczę od miejsca umożliwiającego grę w barażach.
Błękitni w delegacji wygrali w tym sezonie trzy spotkania, trzy zremisowali oraz ponieśli aż siedem porażek. Puszcza na własnym przegrała w całym sezonie zaledwie dwa spotkania, a przed rozpoczęciem 28 serii gier może się pochwalić mianem najlepszej defensywy ligi. W całym sezonie nasz zespół stracił zaledwie 23 bramki, z czego tylko 7 u siebie.

Dodając do tego fakt, że goście ostatni raz wygrali na wyjeździe 19 marca w Tarnobrzegu to zdecydowanym faworytem tego spotkania wydają się być gospodarze niedzielnej batalii. W nadchodzącym meczu trener Tułacz nie będzie mógł jednak skorzystać z usług trzech zawodników. Przewlekłe urazy leczą Dawid Sojda, Wojciech Reiman i Andrzej Sobieszczyk. Pozostali, a przede wszystkim nieobecni w poprzednim meczu Dominik Maluga i Łukasz Furtak czują się już lepiej i istnieje spora szansa, że znajdą się w kadrze na niedzielne spotkanie.

W ubiegłym sezonie oba zespoły zgodnie podzieliły się punktami w Niepołomicach wygrała Puszcza, a w Stargardzie, Błękitni. W tym roku na wyjeździe niepołomiczanie przegrali 2-1, więc wskazane byłoby teraz zwycięstwo podopiecznych trenera Tomasza Tułacza.

To również ostatni dzwonek, by włączyć się jeszcze w walkę o wyższe miejsce w ligowej tabeli. Po niedzielnym spotkaniu piłkarzy Puszczy czeka morderczy tydzień i trzy mecze do rozegrania. 7 maja pojedziemy do Wejherowa na mecz z Gryfem, by w środę 11 maja zmierzyć się u siebie z Legionovią Legionowo. Praktycznie tuż po meczu w Niepołomicach piłkarze znów na długie godziny wsiądą do autokaru, by w niedzielę 15 maja zmierzyć się w Kołobrzegu z Kotwicą. Później przyjdzie chwila wytchnienia i czas na dopisanie trzech punktów za walkower z Okocimskim.

Bilety na to spotkanie bez wychodzenia z domu już od 1 złotego będzie można kupić za pośrednictwem serwisu bilet.pax.pl. W wejściówkę będzie się można również zaopatrzyć w dzień meczowy w kasie przed Stadionem Miejskim. Zapraszamy!