Pokonać Legionovię

2015-03-7 Puszcza vs Legionovia internetPrzed piłkarzami Puszczy Niepołomice kolejne spotkanie ligowe. 14 marca podejmą na swoim stadionie Legionovię Legionowo.

Pierwszy punkt zdobyty w ostatnich sekundach meczu ze Stalą Mielec powinien cieszyć, ale patrząc na ligową pozycje drużyny raczej składania do niedosytu. Puszcza potrzebuje bowiem solidnie zapunktować w nadchodzących grach, by oddalić od siebie widmo degradacji.

W 21 serii gier do Niepołomic zawita Legionovia Legionowo. Rywal z pewnością niewygodny i nieobliczalny. Przyjezdni w ligowej tabeli zajmują 11 lokatę dzięki 25-cio punktowej zdobyczy. Legionocia wygrała 7 meczów, 4 zremisowała i 9 przegrała. W meczach wyjazdowych raczej nie dzieli się punktami. Na dziesięć takich spotkań nasi rywale zremisowali zaledwie jedno, wygrali cztery a pięć przegrali.

W ostatniej kolejce piłkarze słowackiego szkoleniowca Roberta Pevnika pokonali u siebie 3-1 Kotwicę Kołobrzeg po bramkach Samuelsona Odunki, Szymona Lewickiego i Roberta Menzela. Warto wspomnień, że to Kotwica jako pierwsza strzeliła bramkę w tamtym spotkaniu.

Lewicki jest najlepszym strzelcem drużyny, w tym sezonie strzelił już 6 goli.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł bezbrakowy remis. Co ciekawe oba te zespoły plasowały się wtedy w 'czubie’ ligowej tabeli. Puszcza po tym remisie zajmowała trzecią lokatę, a Legionovia szóstą.

Dziś rzeczywistość jest nieco inna. Pewne jest jednak, że komplet punktów ułatwiłby grę piłkarzom Łukasza Gorszkowa w kolejnych ligowych potyczkach.

 

/mb/