Pokonać niepokonanych

Już jutro o 17:00 trzecia w tabeli Puszcza Niepołomice podejmie drugą drużynę ligi Raków Częstochowa. 

Podopieczni Marka Papszuna to obok lidera Odry Opole jedyna drużyna w lidze, która w 8 kolejkach trwającego sezonu nie doznała jeszcze goryczy porażki.  Raków może się pochwalić zdobyczą 18 punktów co daje drugi wynik w lidze.

Podopieczni Marka Papszuna kapitalnie radzą sobie przed własną publicznością gdzie wygrali wszystkie z rozegranych 4 meczów. Na wyjazdach Raków nie jest aż tak skuteczny ale jedno zwycięstwo i cztery trzy remisu pokazują, że ekipa z Częstochowy to jeden z najtrudniejszych rywali w całej stawce. Raków może pochwalić się najlepszą ofensywą w lidze – 18 strzelonych bramek (Puszcza – 7). W ostatniej kolejce o sile rażenia Rakowa przekonali się piłkarze Radomiaka, którzy przegrali w Częstochowie 3-0 po bramkach Czerkasa, Duriski i Margola.

Jedynym zespołem który w tym sezonie zatrzymał ofensywę Rakowa była Legionowia Legionowo, która 24 sierpnia u siebie zremisowała bezbramkowo z piłkarza Papszuna. W pozostałych 7 meczach gracze Rakowa przynajmniej raz trafiali do siatki.

O sile rażenia przyjezdnych świadczy również fakt, ze na listę strzelców wpisało się już 10 zawodników. Najwięcej  bramek na swoim koncie w ekipie naszych dzisiejszych gości mają Adam Czerkas i Rafał Figiel – po trzy. Dla porównania w naszej drużynie drogę do siatki w tym sezonie znalazło czterech zawodników (Domański, Orłowski, Czarny i Wójcik).

W ubiegłym roku oba zespoły dwukrotnie podzieliły się punktami. W Niepołomicach było 1-1, a w Częstochowie padł bezbramkowy remis.

Początek jutrzejszego spotkania o godzinie 17.00. Zapraszamy!