Poprawić statystykę

W niedzielne popołudnie Żubry pojedynkiem z GKS-em Bełchatów zakończą trudną dla siebie rundę jesienną na Stadionie Miejskim w Niepołomicach. Początek meczu o 15.00.

Jedno zwycięstwo odniesione nad GKS-em Tychy nie jest wynikiem, którym chcemy zakończyć obecną rundę u siebie. Choć przy K2 czeka nas jeszcze dodatkowo pojedynek z Odrą Opole to jednak będzie to już spotkanie zaliczane do meczów rundy rewanżowej.

W najbliższa niedzielę, na zakończenie dłuższego niż zazwyczaj weekendu Żubry podejmą drużynę, która nie potrafi przełamać się na wyjazdach. GKS Bełchatów pozostał jedynym zespołem w stawce 18 drużyn, który nie potrafił w tym sezonie wygrać na wyjeździe. Z ośmiu delegacji nasi najbliżsi rywale przywieźli zaledwie dwa oczka.

Dla obu zespołów niezależnie od podanych wyżej powodów będzie to szalenie ważne spotkanie. Sąsiedzi w ligowej tabeli dzięki zwycięstwu mogą doskoczyć do grona zespołów zajmujących miejsce w środku ligowej stawki i złapać oddech, zwiększając dystans do zbliżającej się sukcesywnie grupy zagrożonej spadkiem.

Zarówno Żubry jak i GKS Bełchatów nie rywalizowały w ciągu tygodnia w rozgrywkach pucharowych, dlatego po ostatnich meczach ligowych oba zespoły mogły spokojnie przygotowywać się do nadchodzącego meczu o punkty.

W poprzednim tygodniu kiedy to nasza drużyna wróciła z cennym punktem z Olsztyna, GKS Bełchatów również dopisał do swojego dorobku jedno oczko po domowym remisie 1-1 z Miedzią Legnica.

Wśród przyjezdnych na szczególną uwagę zasługuje Bartosz Biel, który w sezonie bronił barw naszej drużyny. „Bielu” wystąpił łącznie w 25 oficjalnych meczach Żubrów w naszym pierwszym w historii sezonie na szczeblu pierwszoligowym. Nasi defensorzy będą musieli bacznie obserwować działania skrzydłowego, który zdobył w tym sezonie 3 bramki dla swojego obecnego klubu.

Pilnując poczynań Bartosza, nie możemy zapomnieć o drugim w klasyfikacji strzelców całej ligi, Mateuszu Marcu, który w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze.

Żubry staną przed szansą wygrania drugiego w historii meczu z drużyną z Bełchatowa. Pierwsze i jedyne jak na razie zwycięstwo odnieśliśmy w październiku 2016 roku, kiedy to cieszyliśmy się z 3 punktów po wygranej 2-0. Niedzielna wiktoria pozwoli nam na zrównanie bilansu bezpośrednich starć, które dwa do tej pory wygrał GKS, a jedno zakończyło się remisem.

Fortuna w faworycie spotkania upatruje Puszczę. Kurs na zwycięstwo Żubrów wynosi 2.27. Stawiając na to, że podobnie jak w Olsztynie znów nie stracimy bramki naszą stawkę możemy pomnożyć przez 2.61.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

 

Mecz w niedzielę poprowadzi Tomasz Wajda z Żywca. W tym sezonie prowadził jedno domowe spotkanie Żubrów przegrane z Sandecją Nowy Sącz 1-2.

Przedsprzedaż biletow prowadzona jest tradycyjnie poprzez portal www.bilet.pax.pl. W dniu meczu kasy przed stadionem czynne będą od godziny 13.00. Pierwszy gwizdek usłyszymy o 15.00.