Porażka w końcówce

Po sobotniej porażce ze Stomilem, dziś znów musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Tym razem lepsze okazało się Zagłębie Sosnowiec. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 10 minutach, kiedy to gospodarze dwukrotnie pokonali Kobylaka.

Mecz zaczął się od ataków Zagłębia. Gospodarze osiągnęli optyczną przewagę, z której jednak nie wynikało nic konkretnego. To Puszcza pierwsza zagroziła bramce rywali. Piłka trafiła do Spławskiego, którego strzał został zablokowany i mieliśmy tylko rzut rożny. Zagłębie odpowiedziało w 19. minucie strzałem Nowaka. Kobylak nie miał jednak kłopotów z tym uderzeniem. Puszcza cierpliwie czekała na swoją okazję i taka nadarzyła się w 30 minucie. Tomalski z narożnika pola karnego oddał techniczny strzał, który minimalnie minął słupek Chorążki. Najlepszą okazję do zdobycia gola nasz zespół zmarnował w końcówce pierwszej części meczu. Najpierw strzał Cikosa świetnie obronił bramkarz Zagłębia, a dobitka Rakoczego poszybowała nad poprzeczką.

W drugiej części spotkania na ciekawą sytuację musieliśmy czekać aż do 66. minuty. Naszego golkipera sprawdził Małecki, ale Kobylak nie dał się zaskoczyć. Żubry powinny prowadzić po kolejnym kontrataku. Tomalski świetnie wypatrzył podaniem Bartosza, ale nasz zawodnik w doskonalej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niestety niewykorzystana sytuacja zemściła się na nas w 84. minucie, kiedy to Oliveira po strzale głową wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Puszcza w ostatnich minutach meczu rzuciła wszystkie siły do ataku, tym samym narażając się na kontry.Jedną z nich w ostatnim momencie wślizgiem powstrzymał Stefanik. Niestety w ostatniej akcji meczu Małecki podwyższył prowadzenia Zagłębia i ustalił wynik spotkania na 2:0.

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

1:0 Oliveira 84′

2:0 Małecki 90′

Żółte kartki: Polczak – Knap, Serafin, Mikołajczak, Stępień.

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Puszcza: 22. Gabriel Kobylak, 5. Konrad Stępień, 9. Łukasz Spławski (67′ 7. Jakub Bartosz, 83′ 3. Michał Czarny), 10. Hubert Tomalski, 11. Marcin Stefanik, 14. Jakub Serafin, 20. Karol Knap (46′ 17. Bartosz Żurek), 24. Michał Rakoczy (67′ 18. Michał Klec), 25. Wiktor Żytek, 28. Michał Mikołajczyk (kpt) (83′ 6. Mateusz Skrzypczak), 77. Erik Cikos.

Zagłębie: 1. Kacper Chorążka, 6. Joao Ribeiro de Oliveira (90′ 11. Patryk Mularczyk), 7. Goncalo de Almeida Gregorio, 8. Szymon Pawłowski (kpt), 14. Filip Karbowy (34′ 10. Martim Maia), 16. Dawid Ryndak, 18. Lukas Duriska (46′ 17. Kacper Radkowski), 25. Piotr Polczak, 88. Olaf Nowak (63′ 30. Patryk Małecki), 91. Nikolas Korzeniecki, 94. Dawid Gojny.