Poznaj rywala: Chojniczanka Chojnice

Po emocjonującym, wyjazdowym meczu w Chorzowie- czas na kolejne domowe spotkanie. Naszym rywalem będzie beniaminek Fortuna I ligi- drużyna Chojniczanki Chojnice. Liczymy na kolejny dobry występ naszych zawodników, emocje na boisku no i oczywiście na końcowe zwycięstwo Puszczy.

Sędzią głównym spotkania będzie pan Piotr Rzucidło z Warszawy. Na boisku będą wspomagać go Jakub Wójcik i Michał Pierściński. Sedzią technicznym meczu będzie  Aleksander Kozioł, a na VARze będą pracować panowie: Grzegorz Kawałko i Marcin Szczerbowicz.

Drużyna z Chojnic składa się praktycznie z polskich zawodników. Wyjątkiem jest napastnik Sam van Huffel. Jednak on ostatnio nie dostaje zbyt dużo szans na boisku.

Pozostając w linii ataku zespołu z Chojnic, warto zwrócić uwagę na bardzo doświadczonego Patryka Tuszyńskiego. Ma on bardzo bogate CV a w nim sezony, w których strzelał nawet 15 bramek. Zaliczył ponad 100 występów na poziomie Ekstraklasy i grał również w tureckim Rizesporze. W Polsce reprezentował barwy m.in.: Sandecji, Lechii Gdańsk, Jagielloni, Zagłębia Lubin, Piasta Gliwice czy ostatnio- Wisły Płock. Na pewno, jak na warunki naszej ligi, pozyskanie przez Chojniczankę takiego zawodnika jest sukcesem na rynku transferowym.

Tuszyński w dwóch ostatnich sezonach w barwach Wisły Płock nie zachwycał skutecznością. W 45 występach zaliczył 6 bramek. Jednak na pewno nasz zespół będzie musiał zwrócić baczną uwagę na tego zawodnika, który może wykorzystywać swój spryt i doświadczenie w stykowych sytuacjach.

Trener Chojniczanki- Tomasz Kafarski jest zadowolony z przygotowań jego zespołu do tego spotkania. Zespół, którym kieruje, przepracował dobrze cały mikrocykl, skupiając się na aspektach motorycznych.

Trener Kafarski podkreślił, że po analizie jego sztab jest świadomy, że Puszcza potrafi oddać inicjatywę w spotkaniu, by potem zaskoczyć rywala i przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

W tym sezonie Fortuna I ligi, Chojniczanka jeszcze nie wygrała meczu. Jedyne zwycięstwo odniosła z Hutnikiem Kraków w ramach Fortuna Pucharu Polski.

Zapraszamy więc wszystkich kibiców w ten niedzielny wieczór na stadion, by oglądać- miejmy nadzieję, kolejne zwycięstwo Puszczy Niepołomice.

Bartek Matuszczak


Nie masz konta w Fortunie?

Specjalna promocja, w której na start otrzymujesz od nas specjalną ofertę – Zakład bez ryzyka w wysokości do 600 zł oraz bonus od drugiej wpłaty do 200 złotych! Ponadto, otrzymujesz na start 2800 punktów Fortuna Klub Plus, które możesz wymienić na zakłady o łącznej wartości 20 zł! https://bit.ly/2V05h0W