Poznaj rywala: Ruch Chorzów

Po dwóch domowych spotkaniach czas na pierwszy wyjazdowy mecz w Fortuna I Liga. O godzinie 20:00 zagramy z Ruchem Chorzów. Dwa pierwsze występy okazały się zwycięskie a jak będzie dziś? Liczymy na dobry występ Puszczy, a tymczasem zapraszamy do klasycznej przedmeczowej notatki o naszym dzisiejszym rywalu.

Oczywiście jak zawsze zwracamy uwagę na obsadę sędziowską dzisiejszych zawodów. Głównym arbitrem spotkania będzie Pan Łukasz Kuźma z Białegostoku. Pomagać mu będą na linii: Piotr Podbielski i Łukasz Sikora. Sędzią technicznym będzie Marcin Bielawski a na VARze zasiądą Tomasz Marciniak i Dawid Golis.

Ruchu Chorzów nie trzeba nikomu przedstawiać- to 14-krotny mistrz Polski, który po kilku latach z problemami wraca do grania o najwyższe cele.

Ruch od dłuższego czasu stawia na mieszankę młodych talentów i ligowego doświadczenia. W drużynie „Niebieskich” znajdziemy nie tylko przyszłych i obecnych młodzieżowych reprezentantów Polski, ale też grono bardzo doświadczonych na boiskach Ekstraklasy zawodników.

Na pewno spędzimy dużo czasu w ataku pozycyjnym, jesteśmy rozpędzeni po  dwóch poprzednich spotkaniach – zapowiada Jakub Piątek, pomocnik Ruchu.

Przypomnijmy- w pierwszym meczu Fortuna I Ligii, Ruch zremisował bezbramkowo ze Skrą Częstochowa. W drugiej kolejce pokonał na wyjeździe Chrobrego Głogów.

Czego możemy się spodziewać po drużynie Ruchu? Na pewno ofensywnego stylu, który będą próbowali narzucić Puszczy. Nie bez znaczenia może być też godzina rozgrywania spotkania, a także komplet kibiców na stadionie. Chorzowska publiczność znana jest z przywiązania do barw i zaangażowanego dopingu- „Niebiescy” więc będą mieć ze sobą ,,dwunastego zawodnika”.

Chociaż Ruch chwalony jest za aspekty ofensywne to na docenienie zasługuje solidna formacja defensywna- jak dotąd Ruch nie stracił jeszcze gola w lidze. Jeszcze ciekawsza okazuje się statystyka, gdy spojrzymy na cały 2022 rok. Ruch w tym czasie rozegrał 19 spotkań, a stracił tylko 7 bramek.

Trener Ruchu Chorzów- Jarosław Skrobacz zapowiada, że jego zawodników czeka ciężki i momentami bardzo wymagający fizycznie mecz. Zauważył, że nasza drużyna nie odstawia nogi. Z drugiej strony Skrobacz podkreślił, że jego zespół chce posiadać piłkę- Nasza drużyna, jak dotąd dobrze radzi sobie nawet przy posiadaniu 30% piłki. Miejmy więc nadzieję, że i tym razem będzie podobnie – powiedział.

Bartek Matuszczak


Nie masz konta w Fortunie?

Specjalna promocja, w której na start otrzymujesz od nas specjalną ofertę – Zakład bez ryzyka w wysokości do 600 zł oraz bonus od drugiej wpłaty do 200 złotych! Ponadto, otrzymujesz na start 2800 punktów Fortuna Klub Plus, które możesz wymienić na zakłady o łącznej wartości 20 zł! https://bit.ly/2V05h0W