Poznaj rywala: Stal Rzeszów

Już dziś o godzinie 15.00 na własnym boisku zmierzymy się z zespołem Stali Rzeszów. Pierwszy występ na boiskach Fortuna I Liga okazał się dla nas szczęśliwy- czy będzie tak również dzisiaj? Na chwilę przed pierwszym gwizdkiem poznajmy jeszcze lepiej dzisiejszego rywala, jego główne atuty,a także ostatnie lata Stali Rzeszów w walce o dołączenie do I Ligii.

Na początek jednak zwróćmy uwagę na sędziowską obsadę dzisiejszego spotkania. Głównym arbitrem został pan Leszek Lewandowski- pochodzący z Gliwic. Sędziuje w Fortuna I Lidze od zeszłego sezonu. Do tej pory na tym poziomie poprowadził 8 spotkań, a zawodnikom pokazał 31 żółtych kartek. Jego wsparciem na  bocznych liniach będą: Damian Rokosz i Dominik Wrona. Na sędziego technicznego został wyznaczony Robert Marciniak a na sędziów wozu VAR: Sebastian Krasny i Konrad Sapela.

,,Zawsze będziemy powtarzać, że mamy świetnych piłkarzy i świetną drużynę” – mówił na przedmeczowej konferencji trener Stali Rzeszów, Daniel Myśliwiec. Pewnie niektórzy pamiętają, jak rok temu ta drużyna w barażach odpadała z walki o awans do I Ligii. W sezonie 2021/22 ten cel zespół z Rzeszowa zrealizował. Stal Rzeszów już od kilku lat oceniana jest jako drużyna i klub, który realizuje założoną wizję.

W ekipie Daniela Myśliwca znajdziemy doświadczonych zawodników z ekstraklasową przeszłością: to przede wszystkim Patryk Małecki czy Andreja Prokić. Jednak Stal Rzeszów w ostatnich latach znana jest również z tego, że stawia na młodych- również tych, którzy nie do końca poradzili sobie na najwyższym szczeblu- tutaj przykładem jest Kacper Sadłocha.

Czego możemy się spodziewać po grze Stali Rzeszów? ,,Naszym celem nie jest posiadanie, a wygrywanie i jak najdłuższe przebywanie na połowie przeciwnika”. Tak w skrócie swoją koncepcję podsumował trener Myśliwiec. Zwracał on też uwagę na statystykę poziomu czasu efektywnej gry- zapowiadał, że jego zespół będzie chciał dominować. Z pewnością możemy spodziewać się, że to właśnie zespół z Rzeszowa będzie starał się prowadzić grę i regularnie stwarzać zagrożenie pod naszą bramką.

Na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec rzeszowian podkreślił, iż zdaje sobie sprawę z tego, że trener Tułacz na pewno rozpracował plan jego gry. Dlatego Stal w tygodniu poprzedzającym dzisiejsze spotkanie skupiła się na poprawie gry z piłką w powietrzu, a także kontroli gry w bocznych sektorach boiska.

Kto jeszcze zastanawia się jak spędzić dzisiejsze popołudnie- niech czuje się zaproszony do dopingu naszej drużyny. Do zobaczenia na stadionie.

Bartek Matuszczak


Nie masz konta w Fortunie?

Specjalna promocja, w której na start otrzymujesz od nas specjalną ofertę – Zakład bez ryzyka w wysokości do 600 zł oraz bonus od drugiej wpłaty do 200 złotych! Ponadto, otrzymujesz na start 2800 punktów Fortuna Klub Plus, które możesz wymienić na zakłady o łącznej wartości 20 zł! https://bit.ly/2V05h0W