Poznaj Rywala: Wisła Kraków

Choć trudno w to uwierzyć, dopiero dziś, rozegramy pierwszy oficjalny mecz z pierwszą drużyną Wisły Kraków. Chociaż mamy długą historię spotkań towarzyskich czy sparingowych- dopiero dziś wyjdziemy, by walczyć o ligowe punkty. Niecodziennie mamy szansę rywalizować w Fortuna Pierwszej Lidze z tak znanymi i utytułowanymi zespołami jak Wisła.

Sędzią głównym meczu Białej Gwiazdy z Puszczą Niepołomice będzie pan Paweł Malec z Łodzi. Funkcję sędziów asystentów w tym starciu pełnić będą Piotr Szubielski i Maciej Majewski. Na sędziego technicznego wyznaczony został Albert Różycki z Kluczborka, natomiast obsługą systemu VAR zajmować się będą Damian Sylwestrzak i Dawid Golis.

Na pewno naszą drużynę czeka ciężkie i wymagające spotkanie na stadionie przy ulicy Reymonta 22. Biała Gwiazda po spadku z Ekstraklasy, co w Krakowie było niemałym szokiem, za cel stawia sobie jak najszybszy powrót do elity. Biorąc pod uwagę naszą ligę, Wisła pozostała w solidnym składzie, a nawet na niektórych pozycjach się wzmocniła.

Na uwagę zasługują m.in. Angel Rodado czy Michał Żyro. Pierwszy z nich może okazać się nieoczywistym bohaterem Wisły, chociaż jak na razie, raz trafił w lidze do bramki rywala. Z kolei Michał Żyro do Wisły przyszedł dla stabilizacji firmy i regularnej gry. Na koncie ma już asystę i dwie bramki. Na boisku pojawia się regularnie w wyjściowym składzie.

Na boisku drużyna trenera Brzęczka z pewnością będzie chciała dominować. Nasz zespół musi zwrócić uwagę na piłki dogrywane z bocznych sektorów boiska. W poprzednich spotkaniach stałym zachowaniem wspomnianego Michała Żyro było zejście głębiej do linii pomocy, by stworzyć miejsce dla wbiegających pomocników i wyciągnąć wyżej obrońców drużyny przeciwnej.

Miejmy nadzieję, że mecz na boisku lidera będzie obfitował w emocje, ale to my zejdziemy z trzema punktami.

Pierwszy gwizdek o godzinie 20.20 a transmisja dostępna w Polsat Sport.

Bartek Matuszczak


Nie masz konta w Fortunie?

Specjalna promocja, w której na start otrzymujesz od nas specjalną ofertę – Zakład bez ryzyka w wysokości do 600 zł oraz bonus od drugiej wpłaty do 200 złotych! Ponadto, otrzymujesz na start 2800 punktów Fortuna Klub Plus, które możesz wymienić na zakłady o łącznej wartości 20 zł! https://bit.ly/2V05h0W