Próba generalna

Jutro przy Rydlówce 23 w Krakowie piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się z Garbarnią Kraków w rundzie wstępnej rozgrywek o Puchar Polski.

Początek meczu z krakowską drużyną zaplanowano na godzinę 18.00. Mecz wyłoni zespół który w pierwszej rundzie PP zmierzy się z lepszym z pary Wda Świecie – Rozwój Katowice.

Mecz rozgrywany jest na obiekcie Garbarni, zgodnie z zasadą Pucharu Polski w której gospodarzem meczu jest zespół z niższej klasy rozgrywkowej. Spotkanie będzie okazją do przypomnienia sobie derbowych pojedynków Garbarni z Puszczą.

Po raz ostatni obie drużyny spotkały się w rozgrywkach II ligi spodniej w maju 2013 roku. Wówczas w Niepołomicach padł remis 2-2. Wówczas w naszym zespole grali późniejsi piłkarze „Młodych Lwów” Łukasz Nowak i Damian Szymonik. „Simon” zakończył swoją przygodę z piłką po zakończeniu minionego sezonu. W Garbarni wciąż jest jednak były kapitan Puszczy Łukasz Nowak, a także inny były nasz zawodnik Petar Borovicanin.

Garbarnia była o włos gry w II lidze w obecnym sezonie. Niestety w dwumeczu lepsza od Garbarni okazała się Warta Poznań z którą zmierzymy się w tym sezonie.

Wiemy już, że w jutrzejszym meczu trener Tomasz Tułacz nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Furtaka. Prawy obrońca Puszczy musi zaliczyć pauzę za dwie żółte kartki zdobyte w poprzedniej edycji pucharu.

Do dyspozycji trenera Tomasza Tułacza będą jutro nowi zawodnicy w naszej drużynie. W jutrzejszym meczu zadebiutować mogą: Bartosz Żurek, Marcin Orłowski, Dawid Kuliga i Rafał Mikulec, którzy podpisali już umowy z klubem i zostaną dziś zarejestrowani jako nowi piłkarze Puszczy.

Z pewnością nie zobaczymy jutro na murawie graczy którzy przed sezonem opuścili nasz zespół, a więc Dariusza Gawęckiego, Mateusza Brozia i Dawida Abramowicza. Zgodę na odbycie testów dostał również Roman Stepankov. Zabraknie również Arkadiusza Garzeła, który z powodów osobistych musiał wyjechać z kraju.

Jutrzejsze spotkanie będzie znakomitą próbą generalną przed startem rozgrywek II ligi. Liga ruszy dokładnie za dwa tygodnie, a pierwszym meczem sezonu będzie potyczka Puszczy Niepołomice z ROW-em Rybnik. Mecz w Rybniku zostanie rozegrany 29 lipca o godzinie 19:00.

Przed nami jednak przedsmak ligowych emocji i najprawdopodobniej jedyne małopolskie derby nadchodzącego sezonu.

Puchar Polski
runda wstępna
Kraków, stadion Garbarnii, ul. Rydlówka 23
16 lipca, 18.00

Garbarnia Kraków – Puszcza Niepołomice