Przed meczem: Odczarować stadion!

Na zakończenie długiego weekendu majowego piłkarze Puszczy Niepołomice zmierzą się z drużyną GKS-u Katowice.

To jeden zespołów czołówki tegorocznych rozgrywek pierwszoligowych. Po 27 seriach gier GKS Katowice zajmuje 6 miejsce w ligowej tabeli. Nasi rywale w dotąd rozegranych meczach zgromadzili 39 punktów. Mogą pochwalić się bilansem 10 zwycięstw, 9 remisów i 8 porażek. Biorąc pod uwagę kondycję podopiecznych Kazimierza Moskala w meczach wyjazdowych, dzisiejsi goście prezentują się przeciętnie. W 13 dotąd rozegranych meczach wyjazdowych GKS Katowice wygrał dwa mecze, 4 zremisował i aż 7 przegrał.

Puszcza Niepołomice do meczu przystąpi po wyjazdowym remisie 1-1 z ostatnim w tabeli Okocimskim Brzesko. Strata punktów w ostatnim meczu powoduje, że nasz zespół nadal plasujący się 13 lokacie ma już tylko dwa oczka przewagi nad zespołami ze strefy spadkowej. To oznacza, że punkty w tym meczu będą niezwykle ważne. Zawodnicy trenowani przez trenera Dariusza Wójtowicza powinni w końcu odczarować swój domowy stadion. Przy Kusocińskiego Puszcza w ostatnich meczach zawodzi. Ostatni raz mogliśmy się cieszyć z bramki naszej drużyny strzelonej u siebie 15 marca. Wówczas po trafieniu Krzysztofa Zaremby, Puszcza pokonała Olimpię Grudziądz.

W kolejnych trzech meczach żaden z zawodników Żubrów nie potrafił pokonać w Niepołomicach bramkarza rywali. Bilans trzech ostatnich meczów u siebie to bezbramkowy remis ze Stomilem Olsztyn oraz porażki z Wisłą Płock 0-3 oraz Sandecją Nowy Sącz 0-1. Najwyższy czas na poprawę!

 

Marek Bartoszek

fot. Overlia Studio