Przed meczem w Rybniku

Mecz można wygrać, przegrać lub zremisować – mawiał trener Kazimierz Górski. Piłkarze Puszczy Niepołomice chcąc myśleć o podjęciu walki o pozostanie w pierwszej lidze, muszą przywieźć komplet punktów z Rybnika. 

W spotkaniu 15 kolejki piłkarskiej pierwszej ligi naprzeciw siebie staną dwaj beniaminkowie. Oba zespoły bardzo potrzebują tych punktów. Drużyna gospodarzy – zajmująca aktualnie 13 lokatę – może szybko znaleźć się w strefie spadkowej. Puszcza tej strefy nie opuści, ba nie wyprzedzi nawet żadnego rywala, może jednak zmniejszyć dystans do reszty stawki i przede wszystkim uwierzyć, że nie wszystko jeszcze stracone.

Sobotnie starcie zespołów, dla których największym dotychczas sukcesem był fakt awansu na zaplecze Ekstraklasy może wiele zmienić. Co tu dużo ukrywać, to najniżej notowany z naszych pozostałych rywali, z którym przyjdzie nam zmierzyć się przed zimową przerwą. I jeśli mamy gdzieś szukać pierwszego kompletu punktów w meczu wyjazdowym to przede wszystkim w Rybniku!

Drużyna Energetyka to najczęściej remisujący zespół w całej stawce. W 14 meczach zawodnicy nasi sobotni rywale zanotowali bowiem aż 10 podziałów punktów! Dodatkowo dwa spotkania podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka wygrali (tak jak Puszcza) oraz dwa przegrali (Puszcza już osiem). Taki bilans daje 16 oczek na koncie i pozycję wyjściową niemal identyczną w stronę środka tabeli jak i jej dna.
Dla zawodników z Niepołomic będzie to niezwykle ważny test. Po trzech kolejnych porażkach z zespołami poza naszym zasięgiem, przyjdzie nam mierzyć się z drużyną, która z pewnością można powalczyć.

Po raz pierwszy naszą drużyną wesprze w meczu wyjazdowym zorganizowana grupa kibiców. Wyjazd kibiców to świetny powód do zdobycia upragnionych 3 oczek, bo…

…jeśli nie teraz, to kiedy?

…jeśli nie w Rybniku, to gdzie…?

 Początek spotkania przy ulicy Gliwickiej 72 w sobotę 2 listopada o godzinie 18.00. 

Marek Bartoszek