Przed nami Dolcan

Po zwycięstwie w Rybniku czas zdobyć kolejne punkty. Już w sobotę zagramy przy Kusocińskiego z Dolcanem Ząbki. Początek meczu o 13.00.

Drużyna naszego najbliższego rywala powstała w 1927 roku. w marcu 1994 roku w zespół zaczął inwestować sponsor tytularny, którym do dziś pozostaje developerska firma Dolcan.

Największe sukcesy klub odniósł w ostatnich latach. W sezonie 2007/2008 awansował do nowej I ligi w której gra aż po dziś dzień. W sezonie 2009/2010 zawodnicy z Ząbek dotarli do 1/8 finału Puchar Polski. Zespół Dolcanu zmierzył się wówczas na swoim stadionie z Koroną Kielce i przegrał dopiero po dogrywce 3-4.

Pierwszym trenerem zespołu jest 37 – letni szkoleniowiec Robert Podoliński. O Dolcanie głośno było podczas powołań do Reprezentacji Polski.  W tym tygodniu trener Adam Nawałka powołał sensacyjnie pierwszego bramkarza Dolcanu Rafała Leszczyńskiego. W tym sezonie Leszczyński zagrał we wszystkich 15 meczach swojego zespołu, puścił w nich 20 goli.

Drużyna Dolcanu trwający sezon rozpoczęła najefektowniej z całej ligi. W pierwszej kolejce piłkarze pokonali bowiem w wyjazdowym spotkaniu 5-0 Olimpię Grudziądz. W tym meczy hat-tricka zaliczył Dariusz Zjawiński. Co ciekawe było to jedyne zwycięstwo naszego rywala w meczach wyjazdowych!

Przed spotkaniem z Puszczą zawodnicy z Ząbek w 15 meczach wygrali 6 razy, 5 zremisowali i 4-krotnie schodzili pokonani. Jak będzie w sobotę?

/MB/