Przedstawiamy naszego rywala: ŁKS Łódź

W niedzielę Puszcza Niepołomice zmierzy się z wiceliderem Fortuna 1 Ligi – ŁKS-em Łódź. Łodzianie poprzedni sezon spędzili w najwyższej klasie rozgrywkowej, a teraz są jedną z najsilniejszych ekip w gronie pierwszoligowców. Co musimy wiedzieć o zespole ŁKS-u? 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, łodzianie poprzedni sezon w ekstraklasie. Finalnie ŁKS zajął 16 miejsce z dorobkiem 24 punktów. Tamten sezon to jednak historia, bo w Fortuna 1 Lidze zespół spisuje się rewelacyjnie. ŁKS zanotował 7 zwycięstw pod rząd. Co więcej podopieczni Wojciecha Stawowego pierwszą porażkę odnieśli dopiero w zaległym spotkaniu z Radomiakiem. Ekipa z Radomia wygrała 1:0. Tym samym passa bez porażki ŁKS-u zatrzymała się na 11 meczach. Łodzianie przystępują do meczu z nami z pozycji wicelidera i z 31 punktami.

Najskuteczniejszy atak i najsolidniejsza defensywa

Nie tylko liczba zdobytych punktów robi wrażenie. ŁKS zdobył jak dotąd najwięcej bramek z grona wszystkich pierwszoligowców – 29. Aż 21 zdobył kwartet: Dominguez (4) – Pirulo (7) – Corral (4) – Sekulski (6). Łodzianie jak dotąd tylko w 2 meczach nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Było tak w meczu z Arką i ostatnim spotkaniu z Radomiakiem. Warto zwrócić uwagę, że w pozostałych spotkaniach ŁKS strzelał przynajmniej 2 bramki swoim rywalom. Ekipa Stawowego nie dość, że strzela sporo bramek, to sama traci ich niewiele. Do tej pory łódzka defensywa skapitulowała tylko 5 razy. Za środek obrony w klubie odpowiada para Sobociński – Dąbrowski. Mieszanka młodości i doświadczenia zdaje egzamin. – Myślę, że układ w obronie młody – „stary” służy wszystkim. Ja dostają cenne rady od bardziej doświadczonego kolegi. Sam zaś z racji wieku mogę dać trochę świeżości. Nie ukrywam, że gra z Maćkiem to dla mnie pożyteczna lekcja. W parze z tak doświadczonym kolegą jeszcze nie miałem okazji występować. Traktuję to jako szansę. W końcu Maciek grał w ekstraklasie, w Lidze Mistrzów – stwierdza Sobociński w rozmowie z oficjalną stroną Fortuna 1 Ligi.