Przedstawiamy rywala – Błękitni

Historia naszego dzisiejszego rywala rozpoczyna się 18 maja 1945 roku utworzeniem pierwszego na Pomorzu Zachodnik Klubu Sportowego Błękitni. W tym samym roku utworzono sekcję piłkarską, bokserską i lekkoatletyczną. Co ciekawe sezon 1981/1982 był dotąd najlepszym w wykonaniu Błękitnych, którzy zajęli wówczas 15 miejsce w II lidze.

Bezsprzecznie najpiękniejsze karty swojej historii piłkarze prowadzeni od 15 sierpnia 2012 przez Krzysztofa Kapucińskiego zapisują teraz. Piękny sen Błękitnych trwa w najlepsze, czego dowodem jest wygrany zdecydowanie i sensacyjnie 4-0 dwumecz z Cracovią. W półfinale rozgrywek nasi dzisiejsi rywale spotkają się z faworytem do walki o zwycięstwo w całym cyklu Lechem Poznań. Bilety na ten mecz zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia!

Świetna postawa w Pucharze, ma swoje skutki w ligowych potyczkach. Dwumecz z Cracovią zbiegł się z dwoma ligowymi porażkami 1-3. W ostatnim czasie lepsi od Błękitnych okazali się być w lidze zawodnicy MKS-u Kluczbork i Zagłębia Sosnowiec. Komplet punktów w pojedynku derbowym mogła wywieźć ze Stargardu również walcząca o utrzymanie Kotwica Kołobrzeg, która do 86 minuty prowadziła 1-0. W samej końcówce losy spotkania odwrócił jednak Sebiastan Inczewski. Super-rezerwowy Błękitnych zdobył dwie bramki i przyczynił się do zwycięstwach naszych dzisiejszych rywali.

W całym sezonie Błękitni uzbierali 34 punkty i plasują się na 8 miejscu ligowej tabeli. Wygrali 10 spotkań, 4 zremisowali i 7 przegrali. Zdecydowaną większość meczów (7) wygrali u siebie. Bilans wyjazdowy zespołu to 3 zwycięstwa, 3 remisy i 4 porażki.

Najlepszym strzelcem zespołu jest wspomniany wcześniej Inczewski. Co ciekawe zawodnik strzelił 6 bramek meldując się na boisku 7-krotnie w tym tylko raz od pierwszej minuty! Jedna bramkę mniej od Inczewskiego ma Robert Gajda. Najwiecej minut w drużynie Błękitnych spędzili na murawie Marek Ufnal – 1890, maciej Liśkiewicz – 1799 oraz Ariel Wawszczyk – 1710.

Przed Puszczą nadal czekająca na wiosenne zwycięstwo trudne zadanie.

Skład Błękitnych z meczu z Kotwicą: 1. Marek Ufnal – 23. Łukasz Kosakiewicz, 11. Maciej Liśkiewicz, 19. Tomasz Pustelnik, 8. Andrzej Kotłowski – 18. Wojciech Fadecki, 20. Bartłomiej Poczobut (46, 5. Bartłomiej Zdunek), 14. Bartosz Flis (67, 9. Sebastian Inczewski), 3. Piotr Wojtasiak (46, 10. Robert Gajda), 24. Rafał Gutowski – 13. Kamil Zieliński (67, 25. Oskar Fijałkowski).