Przedstawiamy rywala – Legia Warszawa

19-krotny zdobywca Pucharu Polski, Legia Warszawa zawita jutro na K2 w meczu 1 rundy Totolotek Pucharu Polski.

Gdyby wszyscy mieszkańcy Niepołomic w jednej chwili znaleźli się na stadionie Legii Warszawa wypełnilibyśmy go mniej więcej w połowie. Różnica pomiędzy potencjałem naszego jutrzejszego rywala, a naszą drużyną wydaje się być nieporównywalna, ale Żubry w swojej historii gier w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski nie raz pokazywali już, że stać ich na sprawienie sensacji.

Zajmujący obecnie 3 miejsce w tabeli ekstraklasy zespół zdaje się dopiero rozkręcać w sezonie 2019/2020. Legia to drużyna, która najdłużej spośród wszystkich polskich przedstawicieli rywalizowała w europejskich pucharach odpadając w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Europy z Glasgow Rangers.

Bilans ligowy naszego najbliższego rywala to  5 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. W ostatnim meczu wicemistrz Polski pokonał w Krakowie zespół Cracovii 1-2, a bramki dla Legionistów strzelali Jarosław Niezgoda i Walerian Gwilia. Zdecydowanie można powiedzieć, że tych dwóch zawodników w ostatnich tygodniach stanowi o sile ofensywnej drużyny. Szczególnie dobrze prezentuje się Niezgoda, który w ostatnich 5 meczach zanotował 6 trafień.

Jak pokonać Legię pokazała jednak w ubiegłym tygodniu Wisła Płock. Podopieczni Radosława Sobolewskiego dosyć sensacyjnie wygrali u siebie z Legią w zaległym meczu 4. kolejki Fortuna 1 ligi.

Może się okazać, że pojedynek z Puszczą będzie okazją do debiutu Pawła Wszołka. Reprezentant Polski kilka dni temu podpisał 2-letni kontrakt ze stołecznym klubem i być może znajdzie się w kadrze meczowej na środowy mecz.

Niezależnie od wyniku jutrzejszego spotkania czeka nas prawdziwe święto futbolu w Niepołomicach. Po raz pierwszy od przeprowadzonej modernizacji Stadionu Miejskiego na trybunach zasiądzie komplet 2 tysięcy kibiców. Będzie to również najwyższa w historii frekwencja odnotowana na niepołomickim K2.

Lepszą okazję do przerwania niekorzystnej serii występów w tym sezonie na własnym obiekcie trudno sobie wyobrazić.

Jutrzejszy mecz rozpocznie się o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

 

fot. Legia.com